Struktura i forma

"Małe przylegające do siebie domki wzdłuż ulicy znajdują się nie tylko w slamsach, ale także w najpiękniejszych włoskich miasteczkach i śródziemnomorskich wioskach. Stronica zapełniona tekstem niesie takie same możliwości. Może zmienić się w typograficzne slamsy lub rozwinąć się we wzorzec pięknej architektury, umiejętnego planowania i rozsądnego zarządzania. Rozległe podmiejskie trawniki, tak samo jak szerokie typograficzne dziedzińce, mogą być puste i nudne lub pełne wdzięku i ciepła.

"Małe przylegające do siebie domki wzdłuż ulicy znajdują się nie tylko w slamsach, ale także w najpiękniejszych włoskich miasteczkach i śródziemnomorskich wioskach. Stronica zapełniona tekstem niesie takie same możliwości. Może zmienić się w typograficzne slamsy lub rozwinąć się we wzorzec pięknej architektury, umiejętnego planowania i rozsądnego zarządzania. Rozległe podmiejskie trawniki, tak samo jak szerokie typograficzne dziedzińce, mogą być puste i nudne lub pełne wdzięku i ciepła. Mogą prezentować prawdziwe skarby, w tym cenną pustą przestrzeń, lub zapełnić się wspomnieniami po pobożnych życzeniach. Neoklasyczne pojniki dla ptaków oraz figurki sług w liberii, chłopców stajennych i wyblakłych różowych flamingów – wszystko to ma swoje odpowiedniki w świecie typografii."

Robert Bringhurst. Elementarz stylu w typografii

Jestem coraz bardziej zakochana…

ps. wygrałam w totka 165 zł


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także

Joanna Jarco

Joanna Jarco na Liturgia.pl

Projektant graficzny, ceramik, śpiewak. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa w Warszawie. Ukończyła też studia podyplomowe w Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. J. Tischnera na wydziale Życie i myśl Jana Pawła II. Wychowała się i mieszka w Podkowie Leśnej. Jest autorką szeregu projektów graficznych stworzonych dla Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, m.in.: Jezu, śliczny kwiecie, Pieśń o nadziei, Przez Twe święte Zmartwychwstanie, Duszo Chrystusowa.