Symbole Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku

Za tajemnicą zawsze kryje się skarb, bogactwo, do którego dostęp mają tylko wtajemniczeni – ci, którzy podjęli wysiłek rozszyfrowania symboli i znaków, którzy przyjrzeli się śladom pozostawionym przez poprzedników i wsłuchali we wskazówki świadków.

Chcąc wypełnić treściwie tegoroczny Wielki Post, grupa Sala na Górze, działająca przy Bazylice Mariackiej w Krakowie, razem z Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym, zaplanowała cykl katechez przygotowujących do Świąt. Kontynuując tegoroczny wątek liturgii, w kolejne cztery czwartki marca odbywają się wykłady z cyklu „Tajemnice Wielkanocy”, które prowadzi ojciec Stach Nowak OP z Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Powyżej nagranie trzeciej części cyklu – konferencji zatytułowanej „Symbole Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku”. Spotkanie odbyło się 16 marca 2017 w Bazylice Mariackiej. Harmonogram kolejnych katechez można zobaczyć na tej stronie.

Zobacz także

Stanisław Nowak OP

Stanisław Nowak OP na Liturgia.pl

Dominikanin, kantor, rekolekcjonista. Absolwent teologii na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie. Pracę magisterską poświęcił zagadnieniu egzegezy wyrażenia „pieśń nowa” w Starym Testamencie. Pracownik Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny. Od lat zajmuje się wtajemniczeniem w chrześcijaństwo ochrzczonych dorosłych oraz mistagogią. Uczy chorału młodych dominikanów oraz prowadzi grupę modlitwy średniowiecznym śpiewem – Vigilantes.