Tajniki Boskiej Liturgii

Kilka dni temu na jednej ze stron internetowych przeczytałem, że własnie została wydana książka Mikołaja Kabasilasa p.t. Komentarz Boskiej Liturgii św. Jana Chryzostoma. W końcu w języku polskim wydano jeden z najpiękniejszych komentarzy do tej liturgii!

Nie znam w całości tego dzieła, lecz czytałem jego fragmenty w innych językach. Jest to naprawdę pozycja niezwykła. Autor tego dzieła, św. Mikołaj Kabasilas (dla porządku podam, że jest to święty Kościoła Prawosławnego), był osobą świecką. Żył w XIV w. i był jednym z najbardziej płodnych teologów biznatyjskich swoich czasów. Jego komentarz do liturgii jest jedną z jego najbardziej dojrzałych prac. Przede wszystkim pokazuje on, jak wielkim darem i skarbem Kościoła jest Eucharystia. Naprawdę polecam!

Jeszcze nie wiem, gdzie można ją zakupić. Prawdopodobnie w sierpniu pojawi się w sklepie internetwym www.sklep.cerkiew.pl.


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także