Tarnów: 250 mężczyzn chce zostać nadzwyczajnymi szafarzami Komunii św.

Ponad 250 mężczyzn będzie w Tarnowie przygotowywać się do pełnienia posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Tyle osób odpowiedziało na apel ordynariusza diecezji. Specjalny kurs rozpoczną 8 marca.

Bp Wiktor Skworc poprosił nowe rady duszpasterskie, aby pomogły wskazać odpowiednich kandydatów, którzy w niedziele i święta będą zanosić chorym i starszym Komunię świętą. Zdaniem biskupa tarnowskiego, nadzwyczajni szafarze powinni być bowiem w każdej parafii. Po tym apelu proboszczowie zgłosili do kurii 250 kandydatów, którzy wyrazili na to zgodę – poinformował ks. Wiesław Piotrowski dyrektor wydziału duszpasterstwa ogólnego tarnowskiej kurii. To mężczyźni w wieku od 25 do 65 lat z wykształceniem średnim i wyższym.

W diecezji tarnowskiej jest już ponad pięciuset nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Do tego grona dołączą kolejne osoby. Najpierw będą musieli przez sześć sobót uczestniczyć w wykładach, podczas których poznają najważniejsze zagadnienia teologiczno-liturgiczne.

Nadzwyczajny szafarz Komunii świętej powinien odznaczać się zaangażowaniem w życie Kościoła, wzorowym życiem moralnym oraz poważaniem wśród duchowieństwa i wiernych.

inf. KAI

 

Zobacz także