Teologia dziecięca na Narodzenie Pana

Dzień przed wigilią - razem z Marianką i Jagódką oraz moim młodszym bratem robimy pierniczki. Dziewczynki zaaferowane wykonywaną przez siebie czynnością: Marianka z dumą i poczuciem ważności wykraja ciasteczka, Jagódka z czystą fascynacją wydobywa kolejne kształy z rozwałkowanego ciasta.

Marianka z powagą tłumaczy Arturowi:

"Pierniki są ważne na choinkę".

Na to włącza się Jagoda nie podnosząc nawet wzroku znad tego, co robi:

"Ale najważniejszy na świecie jest Pan Jezus".

I teraz, w tym Dniu, tego właśnie sobie i wszystkim na te Święta Narodzenia życzę – tej wiedzy. Pierniki są ważne – na choinkę. Ale najważniejszy na świecie jest nasz Pan, On nadaje sens naszemu świętowaniu.

Nie zapomnijmy o Nim.


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także

Agnieszka Myszewska-Dekert

Agnieszka Myszewska-Dekert na Liturgia.pl

Matka pięciorga dzieci. Z wykształcenia pedagog rodziny i katecheta. Pisze artykuły, tworzy opowieści a także chrześcijańskie midrasze. Zafascynowana Pismem Świętym jako żywym Słowem i Przestrzenią w której "żyjemy, poruszamy się i jesteśmy", stara się Je coraz bardziej poznawać i zgłębiać. Publikowała w kwartalniku eSPe i miesięczniku List. Autorka książek: "Modlitwa - nieustanna wymiana miłości" (Kraków, 2001) oraz "Cynamon i Marianna. Baśń inicjacyjna" (Kraków 2015).