Teologia dziecięca – odsłona XXIX

Poniższa rozmowa miała miejsce przedwczoraj. Dzień, jak codzień, rano, robię herbatę, dzieci jedzą śniadanie, a tu nie wiadomo skąd i dlaczego nagle zostaję przez Mariannę zaatakowany pytaniem:

M: Kto rządzi Jerozolimą?

T: ... państwo Izrael (wiem, że to nie do końca precyzyjne, ale zostałem wzięty z zaskoczenia).

M: (ze zdziwieniem) Poganie?

T: Nie! To są Żydzi.

Na to włącza się Jagoda i również ze zdziwieniem pyta:

J.: Żydzi?! Ale oni przecież nie wierzą w Pana Jezusa, a ciągle na Niego czekają!

M: … (tu pada słowo, którego z racji jego niepoprawności politycznej nie zacytuję).

J.: Ciekawe co by było, jakby dowiedzieli się, że nie wierzą w tego, na kogo ciągle czekają.

Wiedzieć pewnie wiedzą, ale czy są tego świadomi?


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także

Tomasz Dekert

Tomasz Dekert na Liturgia.pl

Urodzony w 1979 r., doktor religioznawstwa UJ, wykładowca w Instytucie Kulturoznawstwa Akademii Ignatianum w Krakowie. Główne zainteresowania: literatura judaizmu intertestamentalnego, historia i teologia wczesnego chrześcijaństwa, chrześcijańska literatura apokryficzna, antropologia kulturowa (a zwłaszcza możliwości jej zastosowania do poprzednio wymienionych dziedzin), języki starożytne. Autor książki „Teoria rekapitulacji Ireneusza z Lyonu w świetle starożytnych koncepcji na temat Adama” (WAM, Kraków 2007) i artykułów m.in. w „Teofilu”, „Studia Laurentiana” i „Studia Religiologica”. Mąż, ojciec czterech córek i dwóch synów.