Tożsamość Jezusa Zmartwychwstałego
Warto sobie uświadomić, że z perspektywy uczniów jest to podstawowa sprawa. Istnieje szok pustego grobu, tajemnica ciała Zmartwychwstałego, ale w ramach naszego doświadczenia śmierci i nieprawdopodobieństwa spotkania z tym, który umarł i powstał z martwych, najważniejsze jest pytanie o tożsamość. Wrócił, skąd nikt nie wraca! Czy napotkany człowiek jest rzeczywiście tym, który umarł? Poznanie – rozpoznanie Jezusa: nie ma nic pilniejszego wtedy, gdy Go spotykają.
Kleofas i jego towarzysz poznają Jezusa dopiero przy łamaniu chleba. Czytelnik tekstu ma szansę poznać Go szybciej po sposobie zadawania pytań.
Dostarczamy wartościowe treści?
Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.
Zobacz także
-
Marcowy numer „W drodze”: Sojusz ołtarza z...
Marcowy miesięcznik „W drodze” już w sprzedaży - a w nim między innymi o niedawno zmarłym założycielu... więcej
-
Śladami katechumenów: Disciplina arcani – tajemnice życia...
Kolejnym etapem na drodze przygotowania bliższego do przyjęcia sakramentu chrztu jest rzeczywistość opisana terminem disciplina... więcej
-
Liturgia w soczewce: II niedziela Wielkiego Postu,...
„Liturgia w soczewce” to nowa propozycja komentarzy do tekstów liturgii niedzielnej Mszy świętej, byśmy mogli... więcej
Marian Grabowski
Dr hab. fizyki teoretycznej, profesor zwyczajny nauk humanistycznych. Kierownik Zakładu Filozofii Chrześcijańskiej Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu. Zajmuje się aksjologią nauki, etyką, antropologią filozoficzną. Autor m.in. książek: "Historia upadku", "Pomazaniec. Przyczynek do chrystologii filozoficznej", "Podziw i zdumienie w matematyce i fizyce".