Triae stellae

Redakcja z Ośrodka Liturgicznego nie przestaje zadziwiać. Dziś na przykład okazało się, że to, co miało być twórczym rozwiązaniem problemu z obecnością czterech stron numer 21 w śpiewniku, tylko pozornie było tym, czym być się zdawało.

Ha!

Redakcja z Ośrodka Liturgicznego nie przestaje zadziwiać. Dziś na przykład okazało się, że to, co miało być twórczym rozwiązaniem problemu z obecnością czterech stron numer 21 w śpiewniku, tylko pozornie było tym, czym być się zdawało.

Ha!

Otóż na stronie 21*** znajduje się responsorium "Stella". Tytuł naprowadzil nas na skojarzenia gwiazdrosko-gwiaździste, ale nie w tym sedno. Otóż ojciec zaproponował jego zaśpiewanie nie dwóm a trzem kantorkom na raz. I kiedy dywagowaliśmy czy to tak uchodzi, numeracja strony jednoznacznie podpowiedziała rozwiązanie. Trzy gwiazdy? Trzy! To nad czym się jeszcze zastanawiać? I trzeba przyznać, że zaśpiewały świetnie. Jak przyjdziecie na wigilię, to też usłyszycie…

Tak więc redakcja z DOL zabłysła darem proroctwa a kantorki świetną harmonią głosów. Potem było dopieszczanie czytań, które odbywało się na drodze znęcania się nad kantorami (ktoś w końcu musi ponieśc koszta, czyż nie?) oraz ćwiczenie responsoriów. Jutro kolejna porcja śpiewania, zdecydowanie potrzebna dla rozruszania przepon i oczyszczenia gardeł. 

 


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także

Vigilantes - schola chorałowa

Vigilantes - schola chorałowa na Liturgia.pl

Uszy nie mają tego samego przywileju, co oczy, gdyż nie posiadają powiek (Giovanni Carlo Ballola). Vigilantes to schola chorałowa wykonująca wigilie świąt i uroczystości. Śpiewamy wspólnie od 4 lat.Jesteśmy związani z krakowskim Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym. Wizytówka grupy dostępna jest pod adresem http://www.liturgia.dominikanie.pl/grupa_choralowa,4.html