Trzęsienie ziemi we Włoszech

Dziś rano nastąpiło kolejne trzęsienie ziemi w środkowych Włoszech, które ponownie dotknęło benedyktyńską wspólnotę w Nursji. Pierwsze trzęsienie w sierpniu uszkodziło klasztor, to dzisiejsze całkowicie zniszczyło bazylikę św. Benedykta.

Mnichom nic się nie stało, są bezpieczni i angażują się w pomoc innym mieszkańcom Nursji, kapłani szukają osób mogących potrzebować pomocy sakramentalnej:

https://twitter.com/monksofnorcia?ref_src=twsrc%5Etfw

https://en.nursia.org/2016/10/30/the-basilica-is-destroyed/

Przeorem wspólnoty w Nursji jest o. Cassian Folsom, amerykański liturgista, mój profesor z rzymskiego „Anselmianum”. Zniszczenie miejsca nie oznacza zniszczenia wspólnoty, przeciwnie, to może ją jeszcze dodatkowo wzmocnić duchowo i skonsolidować, ale moment jest bardzo trudny i muszą poważnie rozeznawać co robić dalej. Na pewno teraz potrzeba modlitwy i wsparcia finansowego.


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także

Maciej Zachara MIC

Maciej Zachara MIC na Liturgia.pl

Urodzony w 1966 r. w Warszawie. Marianin. Rocznik święceń 1992. Absolwent Papieskiego Instytutu Liturgicznego na rzymskim "Anselmianum". W latach 2000-2010 wykładał liturgikę w WSD Księży Marianów w Lublinie, gdzie pełnił również posługę ojca duchownego (2005-2017). W latach 2010-2017 wykładał teologię liturgii w Kolegium OO. Dominikanów w Krakowie. Obecnie pracuje duszpastersko w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Bazylianówka w Lublinie. Ponadto jest prezbiterem wspólnoty neokatechumenalnej na lubelskiej Poczekajce, a także odprawia Mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w rektoralnym kościele Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Staszica w Lublinie....