USA: kard. Castrillón Hoyos wyświęcił księży z Bractwa św. Piotra

Kard. Darío Castrillón Hoyos udzielił 30 maja święceń kapłańskich czterem diakonom z Bractwa św. Piotra. Bractwo to założone w 1988 r. przez Jana Pawła II grupuje księży i kleryków przywiązanych do rytu trydenckiego Mszy św., którzy uznają postanowienia Soboru Watykańskiego II i pozostają w pełnej jedności z papieżem.

Do Bractwa należy prawie 200 księży i ponad 100 kleryków, przygotowujących się do kapłaństwa w seminariach duchownych w Bawarii w Niemczech i w stanie Nebraska w USA. Ich przynależność do Bractwa ma służyć ich osobistemu uświęceniu poprzez wierne sprawowanie Mszy św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, tzw. Mszy trydenckiej. Sprawy Bractwa znajdują się w kompetencji Papieskiej Komisji „Ecclesia Dei”, której przewodniczy kard. Castrillón Hoyos.

Wspomnianych święceń kapłańskich udzielił on 30 maja w katedrze pw. Chrystusa Zmartwychwstałego w Lincoln w Nebrasce. Liturgia była transmitowana przez telewizję katolicką EWTN.

Znajdujące się w pobliskim Denton seminarium Bractwa jest światowym centrum przygotowywania do odprawiania liturgii trydenckiej – informuje agencja CNA.

inf. KAI

 

Zobacz także