Udział w zwycięstwie Jezusa; Linnamuusikud

Co jest naszym udziałem w zwycięstwie Jezusa? Po pierwsze to, że w Niego wierzymy. „Tym zwycięstwem, które zwyciężyło świat, jest nasza wiara” (1 List św. Jana). Wiara daje to, że On może odezwać się do nas i słyszymy, i my możemy odezwać się do Niego.

Kolejny przejaw: To, że odpuszczono nam grzechy. „Jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, aż dotąd pozostajecie w waszych grzechach” (1 Kor). Jeśli kiedykolwiek odpuszczono mi grzechy, to znaczy że Jezus dał mi udział w swoim zwycięstwie. Do niewypłacalnego dłużnika przyszedł Bliźni i zapłacił jego dług. Dalej, to, że się nawracamy. Że złu i głupocie nie mówimy „do widzenia”, ale „żegnaj”. A „witaj” i „zostań” – dobru. Jeszcze długo można by wymieniać kolejne przejawy udziału w zwycięstwie Jezusa (wspomnę jeden: głoszenie dobrej nowiny). Wszystkie one mówią, że odniósł je dla nas. Z innych aktualności (zob. blog Joanny z 12 maja), też byłem na koncercie Linnamuusikud. I to też był udział w zwycięstwie. Estońskie hymny religijne, przepuszczone przez wrażliwość Taiva Niitvägiego. Słyszane po tak długiej przerwie, brzmiące jak nowe, jak dziś narodzone. Serdecznie pozdrawiam czytających. Każdy okruch zwycięstwa jest cenny. Można nim siebie posilić i drugiego. Zwycięstwo się zasiewa, sadzi, szczepi, zbiera, rozdaje. Dzielone, nie maleje. Ogromnieje:)


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także

Wojciech Gołaski OP

Wojciech Gołaski OP na Liturgia.pl

Dominikanin. Zainteresowany śpiewem kościelnym i teologią św. Tomasza z Akwinu. Współpracuje z dominikańskim Kolegium Filozoficzno-Teologicznym i Dominikańskim Studium Filozofii i Teologii w Krakowie. Wymieniany wśród przyjaciół Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego. Związany z międzynarodowym festiwalem muzyki dawnej „Pieśń naszych korzeni” w Jarosławiu. Zwalcza fałszywą tezę, jakoby był założycielem tego festiwalu, rozsiewaną przez faktycznych założycieli. Kiedyś krótko kantor klasztoru na Służewie w Warszawie i opiekun działającego tam wówczas nieformalnego bractwa śpiewaczego. Swego czasu opiekun serii koncertów muzyki dawnej „Gdy muzyka była...