Ukazał się nowy numer Teofila pt. „Czy należy bać się islamu?”

Do jego współtworzenia nowegu numeru czasopisma "Teofil" autorzy - bracia dominikanie, studiujący w Warszawie i w Krakowie - zaprosili nie tylko znawców problematyki islamu, ale także osoby, które praktykują go na co dzień. Podejmuą w nim tematy, które rodzą irracjonalny strach przed islamem. Autorzy starają się zmierzyć z tymi wszystkimi wyobrażeniami o islamie, które choć nieaktualne od lat, teraz powracają silniej niż kiedykolwiek.

Warto zwrócić uwagę na zapis rozmowy z ks. Krzysztofem Kościelniakiem o fascynacjach islamem, a także teksty dotyczące dżihadu (Aleksandra Łojek-Magdziarz), apostazji w islamie (Ignacy Nasalski), prześladowań chrześcijan w krajach muzułmańskich (Tomasz Korczyński) i możliwości dialogu katolicko-muzułmańskiego (Eugeniusz Sakowicz). W dziale "Spory, dyskusje, polemiki" zamieściliśmy polemikę Piotra Sikory z tekstem ks. Tomasza Węcławskiego z poprzedniego numeru "Teofila" [1(23)2006]. A "Dominikalia" przynoszą bardzo ciekawy tekst o. Pawła Krupy: "Wariat czy święty? Dominikański arabista Alfons Buenhombre (? 1353)".

"Teofil" jest do kupienia w sprzedaży wysyłkowej oraz w krakowskich księgarniach (Aromat Słowa – Stolarska 8, Logos – Kanonicza 25 – księgarnia PAT oraz księgarnia archidiecezjalna – róg ul. Podzamcze i Straszewskiego 2). Od 11 lutego będzie dostępny w księgarni księży Saletynów w Rzeszowie – ul. Dąbrowskiego. W niedzielę, 11 lutego będzie sprzedawany także w wybranych klasztorach dominikańskich w Polsce.

na podst. dominikanie.pl

 

Zobacz także

Ukazał się nowy numer Teofila pt. „Czy należy bać się islamu?”

Do jego współtworzenia nowegu numeru czasopisma „Teofil” autorzy - bracia dominikanie, studiujący w Warszawie i w Krakowie - zaprosili nie tylko znawców problematyki islamu, ale także osoby, które praktykują go na co dzień. Podejmuą w nim tematy, które rodzą irracjonalny strach przed islamem. Autorzy starają się zmierzyć z tymi wszystkimi wyobrażeniami o islamie, które choć nieaktualne od lat, teraz powracają silniej niż kiedykolwiek.

Do jego współtworzenia nowegu numeru czasopisma „Teofil” autorzy – bracia dominikanie, studiujący w Warszawie i w Krakowie – zaprosili nie tylko znawców problematyki islamu, ale także osoby, które praktykują go na co dzień. Podejmuą w nim tematy, które rodzą irracjonalny strach przed islamem. Autorzy starają się zmierzyć z tymi wszystkimi wyobrażeniami o islamie, które choć nieaktualne od lat, teraz powracają silniej niż kiedykolwiek.

none

Zobacz także