Upojeni

Aleksandra Sroka poleca najnowszą książkę dominikanina Adama Szustaka OP, duszpasterza krakowskiego DA Beczka. Książka to zbiór rekolekcji, głoszonych przez o. Adama w Warszawie i Krakowie na przestrzeni ostatnich lat.

A. Szustak OP, Upojeni BogiemTrudno jest czytać książki o Panu Bogu, które nie mają na celu wyjaśnienia jakiegoś skomplikowanego zagadnienia teologicznego. Przy lekturze takich można się przynajmniej uczciwie namęczyć i dojść do oświecenia. Człowiek czuje się zbudowany, że zdobył konkretną wiedzę, a na dodatek ma się czym pochwalić w towarzystwie.

Ale czytać książki o doświadczeniu Pana Boga? O znanych od dzieciństwa przypowieściach? Ile razy można opowiadać historię proroka, co nie chciał do Niniwy? A historię dwóch sióstr, z których tylko jedna wiedziała jaką cząstkę obrać? Ojciec Adam Szustak w swojej książce podejmuje się kaznodziejskiego obowiązku z odwagą, zdecydowaniem, poważnie i chyba nawet brutalnie.

Co nie znaczy, że przy lekturze rozdziału o „miłości w kubku kisielu” nie będziemy zanosić się śmiechem. „I to jest chyba to, o co by nam chodziło”, jak zwykł mawiać jeden z najbliższych przyjaciół ojca Adama: jak się doświadcza Boga żywego, to się o nim mówi z życiem. Książka dla katolików od poziomu begginer do advanced.

Książka Adama Szustaka OP dostępna w sklepie Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego.

Zobacz także