W Sali na Górze: A jak Ateizm

Wychodząc naprzeciw potrzebom powszechnej, kościelnej edukacji, w trwającym wciąż Roku Wiary, Sala na Górze proponuje zupełnie nowy cykl katechez dla wszystkich.

ile w poprzednich sezonach dociekaliśmy istoty Kościoła („Kościół w 5D”) i próbowaliśmy pogłębić naszą wiedzę katechizmową („Tu się z–wiedza Kościół katolicki”), o tyle teraz – proponujemy swego rodzaju katolicki alfabet. Będzie więc mowa zarówno o katolickich fundamentach, jak i tzw. trudnych tematach; zmierzymy się z wątpliwościami, jakie często pojawiają się w mediach i prywatnych dyskusjach, i co do których często – nie bardzo wiemy, kto tu tak naprawdę ma rację… Pochylimy się nad tym, co jest przedmiotem wiary, a co może i powinno mieć praktyczne przełożenie na naszą codzienność.

Do wygłoszenia serii katechez, które potrwają od października do czerwca przyszłego roku, zaprosiliśmy specjalistów w danych dziedzinach i – naprawdę dobrych mówców, zarówno osoby świeckie, jak i duchowne. Nie będziemy tylko słuchać, ale też rozmawiać. Chcemy wspólnie odkrywać, że Kościół nie tylko jest inny niż wielokrotnie próbuje się go przedstawiać, lecz – jest „najlepszym sposobem przeżywania chrześcijaństwa” i miejscem nieustannego spotykania żywego Boga!

Zapraszamy do wysłuchania pierwszej prelekcji: A jak Ateizm. O ateizmie mówił ks. Damian Wąsek (specjalizuje się w teologii fundamentalnej). Za tydzień, w czwartek, zapraszamy do Bazyliki Mariackiej, do wysłuchania na żywo kolejnej katechezy B jak Bioetyka. Temat zarysuje ks. Andrzej Muszala. Polecamy też audio-suwenir z konferencji Sali na Górze – na Liturgia.pl w piątki!

Posłuchaj nagrania
http://www.liturgia.pl/zasoby/uploads/files/dzwieki/13485_1.mp3|duration=2435

PO DODATKOWY MATERIAŁ DŹWIĘKOWY ZAPRASZAMY NA: www.salanagorze.pl.

Zobacz także