Warsztaty śpiewu zakończone
Od 10 do 12 grudnia odbyły się w Krakowie Warsztaty śpiewu liturgicznego, zorganizowane przez Dominikański Ośrodek Liturgiczny, działający przy krakowskim klasztorze oo. Dominikanów. Inicjatywa ta zgromadziła około 300 osób z całej Polski.
Od 10 do 12 grudnia odbyły się w Krakowie Warsztaty śpiewu liturgicznego, zorganizowane przez Dominikański Ośrodek Liturgiczny, działający przy krakowskim klasztorze oo. Dominikanów. Inicjatywa ta zgromadziła około 300 osób z całej Polski. Uczestnicy, podzieleni na czterogłosowe chóry oraz sekcję chorału gregoriańskiego, brali udział w zajęciach prowadzonych przez wybitnych kompozytorów i dyrygentów: Pawła Bębenka, Huberta Kowalskiego, Piotra Pałkę, Jacka Sykulskiego oraz Marcina Bornus-Szczycińskiego, który zajmował się grupą chorałową.
Ta edycja warsztatów poświęcona została pieśniom maryjnym, które towarzyszyły modlitwie w czasie wspólnej liturgii godzin, rorat i czuwania.
W ostatnim dniu zajęcia miały charakter bardziej teoretyczny; omawiano zagadnienia emisji głosu, prowadzenia scholi, roli muzyki organowej w liturgii, kompozycji liturgicznej oraz chorału gregoriańskiego.
Celem Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego jest dalsze propagowanie i wspieranie odnowy liturgii oraz poznawanie jej historii. Oprócz organizowania warsztatów podejmuje on także różne inne działania, które mają kontynuować i rozszerzać to dzieło.
Szczegółowa relacja z warsztatów, jak również inne informacje dostępne są na stronie Ośrodka: www.liturgia.dominikanie.pl.
Dostarczamy wartościowe treści?
Zobacz także
-
Śpiew Ewangelii – 3 niedziela zwykła, rok B
Nie wystarcza, żeby w czasie liturgii Słowo Boże było przeczytane, ma być ono uroczyście głoszone,... więcej
-
Modlitwa wiernych na 3. niedzielę zwykłą roku B
Propozycja modlitwy wiernych na III niedzielę zwykłą roku B. Z wiarą i ufnością przedstawmy dobremu... więcej
-
Pigułka prawdy – Recenzja „Teologii dla początkujących” F. Sheeda
Lubię „pracować” z książką, praktycznie każda pozycja z mojej biblioteczki pełna jest podkreśleń, zaznaczeń czy... więcej