Wideorelacja Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego z Rzymu: wrażenia
Sobotnia Msza św. z papieżem Franciszkiem na Lateranie na zakończenie jubileuszu 800-lecia Zakonu Kaznodziejskiego była punktem kulminacyjnym rzymskiej wyprawy Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego. Kolejne dwie doby to czas na dzielenie się wrażeniami, relaks, zwiedzanie i drogę powrotną. Pospacerujcie z nami uliczkami Wiecznego Miasta!
Msza św. oficjalnie kończąca jubileusz 800-lecia Zakonu Dominikanów odbyła się w sobotę, 21 stycznia 2017 r. w bazylice na Lateranie, pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka. Odpowiedzialność za śpiew podczas liturgii powierzono scholi Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego z Krakowa, pod przewodnictwem o. Dawida Kusza.
Choć przygotowania zaczęły się już w ostatnim kwartale 2016 roku, sama podróż scholi do Rzymu trwała prawie pięć dni. Śpiewacy wraz z dyrygentem i przedstawicielami Fundacji ruszyli z Krakowa w czwartek, 19 stycznia i wrócili w poniedziałek po południu. Niedziela była więc dniem przeznaczonym na odpoczynek po wzmożonej pracy i przed długą drogą powrotną, a także zwiedzanie, dzielenie się wrażeniami, uczestnictwo w modlitwie Anioł Pański na placu św. Piotra, a także… kawę i tiramisu!
W niedzielę po południu pielgrzymi z Polski celebrowali Mszę św. pod przewodnictwem polskiego prowincjała dominikanów, o. Pawła Kozackiego, w bazylice Santa Sabina na Awentynie. Po Mszy św. z zebranymi spotkał się o. Bruno Cadoré, generał Zakonu Kaznodziejskiego, a następnie wszyscy mieli okazję spróbować miejscowej pizzy.
Poniżej playlista z wszystkimi czterema odcinkami reportażu z rzymskiej wyprawy Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego – w każdym z nich można włączyć napisy w kilku językach. Za realizację nagrań odpowiada studio Lee Bros z Krakowa, powstały one we współpracy serwisów Liturgia.pl i Dominikanie.pl.
Dostarczamy wartościowe treści?
Zobacz także
-
Liturgia i edukacja (część 4): celebracja liturgii...
Narodziny nowego dziecka celebrowane są nie tylko w domu, ale także przez chrzest; doświadczenie śmierci... więcej
-
Liturgia i edukacja (część 3): reedukacja pragnienia...
Jesteśmy stworzeni dla adorowania Boga, nie zaś dla czczenia fałszywych bożków rasizmu, bigoterii, własnej “ważności”,... więcej
-
Liturgia i edukacja (część 2): celebracja liturgii...
Jeśli comiesięczna Msza św. jest głównym miejscem, w którym wykładowcy i studenci spotykają się z... więcej
-
10 mar
Wiara z YouTube’a. Czy Kościół potrzebuje influencerów? (spotkanie ONLINE)
Wrocławskie duszpasterstwo akademickie Dominik zaprasza na cykl spotkań OPen! W środę… więcej