Witryna Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego laureatem ogólnopolskiego konkursu św. Izydora

Miło nam poinformować, że serwis internetowy Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego www.liturgia.dominikanie.pl został laureatem II Ogólnopolskiego Konkursu Chrześcijańskich Witryn Internetowych o nagrodę św. Izydora.

NagrodaKonkurs skierowany był do instytucji kościelnych, wspólnot parafialnych, grup duszpasterskich, stowarzyszeń, ruchów kościelnych oraz prywatnych redaktorów witryn internetowych. Jak zaznaczają organizatorzy – Międzynarodowe Targi Gdańskie SA i Kuria Metropolitalna w Gdańsku – jego celem była promocja internetu jako współczesnego narzędzia komunikacji, ewangelizacji i katechizacji.

Jury konkursowe oceniło nadesłane witryny internetowe i przyznało nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach, w tym pierwszą nagrodę w kategorii „Instytucje kościelne“ naszej witrynie, poświęconej tematyce liturgicznej. W piątej kategorii o wynikach decydowali sami internauci, oddając głosy na swoich faworytów.

Ogłoszenie wyników nastąpiło 11 października br., w pierwszym dniu targów Kościoły 2007, odbywających się w tym roku po raz drugi w Toruniu. Laureaci konkursu w poszczególnych kategoriach otrzymali prestiżową statuetkę z wizerunkiem św. Izydora. Oprócz nagród głównych przyznano także wyróżnienia.

Konkurs św. Izydora odbył się pod patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Tadeusza Gocłowskiego. Jest organizowany w cyklu dwuletnim, a więc kolejną edycję zapowiedziano na rok 2009.

 

Zobacz także