Wprowadzenie do liturgii Wieczerzy Pańskiej

Zapraszamy do wysłuchania wprowadzenia do liturgii Triduum Paschalnego - Mszy Wieczerzy Pańskiej, wygłoszonego przez o. Tomasza Kwietnia OP w krakowskim klasztorze oo. Dominikanów 8 marca 2008.

Liturgia Wieczerzy Pańskiej, o. Tomasz Kwiecień OP (2008)
/zasoby/uploads/files/8764.mp3

Tomasz Kwiecień OP – dominikanin, teolog, ceniony kaznodzieja i duszpasterz. Studiował w Dominikańskim Kolegium Filozoficzno-Teologicznym w Krakowie oraz w Papieskim Instytucie Liturgicznym „Anselmianum” w Rzymie.

Od 1995 roku wykłada teologię liturgii w Kolegium dominikanów. W zakonie pełnił rozmaite funkcje: duszpasterza, przeora, tworzył nowy dom zakonny w Łodzi, był wikariuszem prowincjała do spraw mniszek dominikańskich.

Obecnie mieszka w Łodzi, centrum zainteresowań stanowi teologia liturgii, a więc znaczenie i sposób objawiania się tajemnic Chrystusa w celebracji. Do najważniejszych jego publikacji zalicza się Krótki przewodnik po Mszy świętej, Pochwała ciała, Modlitwa w stylu retro. Regularnie publikuje w miesięczniku „List”, „W drodze” i innych pismach.

Ojciec Tomasz jest cenionym rekolekcjonistą, jego konferencje zostały opublikowane w formie audio nakładem wydawnictwa Salwator.

Zobacz także