Zagadka teologiczno-literacka

Wielki Post jest czasem pojednania nie tylko z Bogiem, ale i z ludźmi. (A niektórzy mówią, że takim czasem są święta Bożego Narodzenia, łamanie się opłatkiem wigilijnym – a co z Wielkanocą?) Prosimy Ojca niebieskiego o darowanie nam win, pod warunkiem*), że i my je darujemy naszym winowajcom.

I konkursowe pytanie: gdzie (dokładnie!) w Iliadzie możemy znaleźć podobną myśl, wyraźne zwrócenie uwagi na konieczność przebaczania bliźnim?

Odpowiedzi prosimy nadsyłać pod adres http://www.liturgia.pl/node/8606

Prawidłowe odpowiedzi, niestety, nie wezmą udziału w losowaniu cennych (ani bezcennych, ani zupełnie nie-cennych) nagród. Ale przecież nie o to chodzi, prawda?

*) Co ciekawe, sami ten warunek Bogu stawiamy.
 


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także

Marcin L. Morawski

Marcin L. Morawski na Liturgia.pl

Filolog (ale nie lingwista) o mentalności Anglosasa z czasów Bedy. Szczególnie bliska jest mu teologia Wielkiej Soboty. Miłośnik Tolkiena, angielskiej herbaty, Loreeny McKennitt i psów wszelkich ras. Uczy greki, łaciny i gockiego. Czasami coś tłumaczy, zdarza mu się i wiersz napisać. Interesuje się greką biblijną oraz średniowieczną literaturą łacińską i angielską. Członek International Society of Anglo-Saxonists, Henry Bradshaw Society.