Zaproszenie, czyli Gość Specjalny

A mianowicie sam Ojciec Prowadzący:

A mianowicie sam Ojciec Prowadzący:

W sobotę 2 czerwca w Bazylice pw. Trójcy Świętej, czyli u dominikanów w Krakowie. odbędzie sie trzecia już wigilijna modlitwa, związana z uroczystością Najświętszej Trójcy. Dzień ten, dla całego Kościoła stały punkt w Roku Liturgicznym, przypominający, jakie jest Źródło naszego istnienia, dla nas wiąże sie także z odpustem, przypisanym naszej Bazylice przy ul. Stolarskiej. Zapraszamy zatem wszystkich, którzy chcą z nami przygotować się na ten dzień poprzez udział w Wigilii. O godz. 20.30 o. Tomasz Grabowski OP wygłosi konferencję.

Po niej odprawimy Matutinum, dłuższą modlitwę ze śpiewem gregoriańskim, składająca się z Psalmów, Antyfon, Responsoriów, Błogosławieństw i Czytań. Tak, jak w poprzednich latach znaczna cześć tych modlitw będzie w języku polskim. Nabożeństwo zakończy się prawdopodobnie tuz przed północą. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.


I dodajemy, że nic tak dobrze nie nastrają duszy na słuchanie Boga i o Bogu, jak śpiew gregoriański. Tak więc – przybywajcie! 

 


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także

Vigilantes - schola chorałowa

Vigilantes - schola chorałowa na Liturgia.pl

Uszy nie mają tego samego przywileju, co oczy, gdyż nie posiadają powiek (Giovanni Carlo Ballola). Vigilantes to schola chorałowa wykonująca wigilie świąt i uroczystości. Śpiewamy wspólnie od 4 lat.Jesteśmy związani z krakowskim Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym. Wizytówka grupy dostępna jest pod adresem http://www.liturgia.dominikanie.pl/grupa_choralowa,4.html