Zawichost: Sesja liturgiczna z warsztatami garncarstwa w Wielkim Poście

Ośrodek Formacji Liturgicznej w Zawichoście organizuje sesję liturgiczną z warsztatami garncarstwa w dniach od 3-5 marca 2017. Siostry jadwiżanki zapraszają do rozpoczęcia czasu Wielkiego Postu w klimacie zasłuchania w Słowie, wspólnej liturgii i doświadczenia pracy garncarskiej z możliwością zrobienia własnego naczynia.

Sesja zatytułowana „W drodze do Źródła” składać się będzie z rozważań liturgicznych ks. Bogusława Miguta – liturgisty, profesora KUL; oraz warsztatów garncarstwa, prowadzonych przez Piotra Skibę, ceramika, nauczyciela garncarstwa, terapeutę, twórcę naczyń do filmu Quo vadis J. Kawalerowicza.

Uczestnicy mają możliwość w warunkach stacjonarnych, w ramach  pobytu w Ośrodku Formacji, przeżyć czas modlitwy Słowem, liturgii, warsztatów garncarstwa. Przez uczestnictwo w konferencjach mają możliwość pogłębić relacje z Chrystusem – Źródłem wody żywej i przez udział w Liturgii doświadczać spotkania z Nim. W czasie warsztatów uczestnicy zostaną zaproszeni do uformowania własnego naczynia, czerpaka itp.

Zapisy przyjmowane są poprzez formularz na stronie www.zawichost.jadwizanki.pl.

mw

Zobacz także