Andrzej Zachara (1935-2018)

Chciałem serdecznie zaprosić do modlitwy za mego Tatę, który odszedł do Pana w ostatnią niedzielę rano, 5 sierpnia. Eucharystia pogrzebowa będzie jutro, w piątek 10 sierpnia o godzinie 10 w Warszawie, w kościele Matki Bożej Królowej Polski na Marymoncie, ul. Gdańska 6a, a złożenie do grobu na Cmentarzu Północnym, ul. Wóycickiego 14, od bramy północnej.

Odejście Taty było błogosławione. Odszedł w domu, w obecności mojej Mamy i mego starszego brata Tadeusza, którzy modlili się przy nim, w przeddzień przyjął sakramenty. Miał 82 lata, w listopadzie skończyłby 83.

Niech Pan będzie błogosławiony za całe jego życie i niech będzie uwielbiony w jego odejściu!

Tata, dzięki za wszystko!!!

Ulubiony cytat Psalmiczny mego Taty:

„Dlatego się cieszy moje serce, dusza się raduje,

a ciało moje będzie spoczywać z ufnością,

bo nie pozostawisz mojej duszy w Szeolu

i nie dozwolisz, by wierny Tobie zaznał grobu.

Ukażesz mi ścieżkę życia, pełnię radości u Ciebie,

rozkosze na wieki po Twojej prawicy”

(Ps 16, 9-11)


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także

Maciej Zachara MIC

Maciej Zachara MIC na Liturgia.pl

Urodzony w 1966 r. w Warszawie. Marianin. Rocznik święceń 1992. Absolwent Papieskiego Instytutu Liturgicznego na rzymskim "Anselmianum". W latach 2000-2010 wykładał liturgikę w WSD Księży Marianów w Lublinie, gdzie pełnił również posługę ojca duchownego (2005-2017). W latach 2010-2017 wykładał teologię liturgii w Kolegium OO. Dominikanów w Krakowie. Obecnie pracuje duszpastersko w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Bazylianówka w Lublinie. Ponadto jest prezbiterem wspólnoty neokatechumenalnej na lubelskiej Poczekajce, a także odprawia Mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w rektoralnym kościele Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Staszica w Lublinie....