bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Dziś tak się złożyło, że wszystkie godziny kanoniczne Liturgii Godzin odmawiałem indywidualnie. Wziąłem oficjum o bł. ks. Jerzym Popiełuszce, mimo że nie przebywam na terenie diecezji, gdzie się go wspomina w liturgii. Rano byłem w Lublinie a potem pojechałem do Skórca k. Siedlec, do naszego nowicjatu, gdzie się zatrzymuję do jutra. Mam nadzieję, że już niedługo bł.

Mam nadzieję, że już niedługo bł. Jerzy zostanie kanonizowany i że znajdzie się wtedy w kalendarzu wszystkich diecezji polskich. Na razie, jeśli zapis w Internetowej Liturgii Godzin jest aktualny, wspomina się go tylko w archidiecezji warszawskiej, w diecezjach warszawsko-praskiej i legnickiej oraz w ordynariacie polowym.

Bardzo potrzebujemy pomocy i wstawiennictwa ks. Jerzego w sprawach naszego życia publicznego, społecznych i politycznych. Także w sprawie obrony życia od poczęcia. Chyba zbyt mało dziś się pamięta o tym, że obrona życia nienarodzonych dzieci była jednym z najważniejszych pól działalności ks. Jerzego.


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także

Maciej Zachara MIC

Maciej Zachara MIC na Liturgia.pl

Urodzony w 1966 r. w Warszawie. Marianin. Rocznik święceń 1992. Absolwent Papieskiego Instytutu Liturgicznego na rzymskim "Anselmianum". W latach 2000-2010 wykładał liturgikę w WSD Księży Marianów w Lublinie, gdzie pełnił również posługę ojca duchownego (2005-2017). W latach 2010-2017 wykładał teologię liturgii w Kolegium OO. Dominikanów w Krakowie. Obecnie pracuje duszpastersko w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Bazylianówka w Lublinie. Ponadto jest prezbiterem wspólnoty neokatechumenalnej na lubelskiej Poczekajce, a także odprawia Mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w rektoralnym kościele Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Staszica w Lublinie....