Chorał ze śpiewników Niepojęta Trójco – Antyfony „O”

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami wybranych utworów ze śpiewników Niepojęta Trójco. Tym razem są to uroczyste antyfony adwentowe, każda w dwóch wersjach: po łacinie i po polsku. Zapis nutowy znajduje się w śpiewniku Niepojęta Trójco, tom I, na ss. 78-82. Wykonanie: Schola Cantorum Minorum Chosoviensis pod dyr. Sławomira Witkowskiego.

Więcej o O Antyfonach znajdziesz w serii artykułów, można też słuchać poprzednich nagrań. Waszej uwadze polecamy także udostępnione wcześniej w ramach cyklu „Chorał ze śpiewników Niepojęta Trójco” nagrania utworów z Okresu Paschalnego, maryjne i inne.

1. O, Sapientia

2. O, Adonai

3. O, Radix

4. O, Clavis

5. O, Oriens

6. O, Rex

7. O, Emmanuel

Pobierz komplet plików mp3 z nagraniami Antyfon:

Pobierz nuty z dominikańskiego Antyfonarza:

Nagranie przygotowane dla Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny i serwisu Liturgia.pl, zostało sfinansowane ze środków pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

Jeżeli ktoś chciałby się włączyć w nasz projekt nagrywania utworów, zapraszamy do przysyłania swoich nagrań, które później zostaną bezpłatnie udostępnione przez naszą stronę. Adres mail: w.sznyk@liturgia.dominikanie.pl.

Zobacz także

Wojciech Sznyk OP

Wojciech Sznyk OP na Liturgia.pl

Dominikanin, absolwent filozofii na Uniwersytecie Łódzkim, teologii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie oraz Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa i Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Przed wstąpieniem do zakonu zaangażowany w Ruch Światło-Życie, odnowę charyzmatyczną, spotkania w duchu Taizé, duszpasterstwo młodzieżowe i akademickie. Prowadził schole liturgiczne, pełnił funkcję kantora oraz brał udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach muzycznych religijnych i świeckich.

FreshMail.pl