Chorał ze śpiewników Niepojęta Trójco – Antyfony „O”
Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami wybranych utworów ze śpiewników Niepojęta Trójco. Tym razem są to uroczyste antyfony adwentowe, każda w dwóch wersjach: po łacinie i po polsku. Zapis nutowy znajduje się w śpiewniku Niepojęta Trójco, tom I, na ss. 78-82. Wykonanie: Schola Cantorum Minorum Chosoviensis pod dyr. Sławomira Witkowskiego.
Więcej o O Antyfonach znajdziesz w serii artykułów, można też słuchać poprzednich nagrań. Waszej uwadze polecamy także udostępnione wcześniej w ramach cyklu „Chorał ze śpiewników Niepojęta Trójco” nagrania utworów z Okresu Paschalnego, maryjne i inne.
1. O, Sapientia
2. O, Adonai
3. O, Radix
4. O, Clavis
5. O, Oriens
6. O, Rex
7. O, Emmanuel
Pobierz komplet plików mp3 z nagraniami Antyfon:
Pobierz nuty z dominikańskiego Antyfonarza:
Nagranie przygotowane dla Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny i serwisu Liturgia.pl, zostało sfinansowane ze środków pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.
Jeżeli ktoś chciałby się włączyć w nasz projekt nagrywania utworów, zapraszamy do przysyłania swoich nagrań, które później zostaną bezpłatnie udostępnione przez naszą stronę. Adres mail: w.sznyk@liturgia.dominikanie.pl.
Zobacz także
-
Modlitwa wiernych. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, rok...
Propozycja modlitwy wiernych na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki roku C Za wstawiennictwem Maryi, Bożej Rodzicielki... więcej
-
Modlitwa wiernych. Święto Świętej Rodziny, rok C
Propozycja modlitwy wiernych na Święto Świętej Rodziny roku C Przedstawmy Panu Bogu nasze ufne prośby.... więcej
-
Modlitwa wiernych. Uroczystość Narodzenia Pańskiego, rok C
Propozycja modlitwy wiernych na Uroczystość Narodzenia Pańskiego roku C Przepełnieni radością z Narodzenia Pańskiego, zanośmy... więcej
-
18 maj
Kraków: Fuga wiary – Kolejne spotkanie z cyklu areOPag u dominikanów
Krakowscy świeccy dominikanie z fraterni św. Alberta Wielkiego zapraszają na… więcej
Wojciech Sznyk OP
Dominikanin, absolwent filozofii na Uniwersytecie Łódzkim, teologii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie oraz Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa i Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Przed wstąpieniem do zakonu zaangażowany w Ruch Światło-Życie, odnowę charyzmatyczną, spotkania w duchu Taizé, duszpasterstwo młodzieżowe i akademickie. Prowadził schole liturgiczne, pełnił funkcję kantora oraz brał udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach muzycznych religijnych i świeckich.