Chorał ze śpiewników „Niepojęta Trójco” – Missa de Angelis

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami wybranych utworów ze śpiewników „Niepojęta Trójco”. Tym razem są to gregoriańskie części stałe, chyba najbardziej znane w całym kościele katolickim, Missa de Angelis. Wykonanie: Schola Cantorum Minorum Chosoviensis pod dyr. Sławomira Witkowskiego.

Nuty w wariancie dominikańskim, nieznacznie różniącym się od watykańskiego, znajdują się w śpiewniku Niepojęta Trójco, tom I, s. 22-24.

Kyrie eleison

Gloria

Sanctus

Agnus Dei

Ite in pace / Benedicamus Domino

Nagranie przygotowane dla Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny i serwisu Liturgia.pl, zostało sfinansowane ze środków pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

Zobacz także

Wojciech Sznyk OP

Wojciech Sznyk OP na Liturgia.pl

Dominikanin, absolwent filozofii na Uniwersytecie Łódzkim, teologii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie oraz Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa i Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Przed wstąpieniem do zakonu zaangażowany w Ruch Światło-Życie, odnowę charyzmatyczną, spotkania w duchu Taizé, duszpasterstwo młodzieżowe i akademickie. Prowadził schole liturgiczne, pełnił funkcję kantora oraz brał udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach muzycznych religijnych i świeckich.

FreshMail.pl