Co zaśpiewać na Mszy? Uroczystość Objawienia Pańskiego, rok A

Dziś już nic nie stoi na przeszkodzie żebym spotkał Wcielone Słowo, gdyż Ono dzisiaj objawia się poganom, wróżbitom, niedowiarkom, łotrom, grzesznikom. Nie bój się dziś wejść do betlejemskiej szopy. Znajdź gwiazdę i biegnij, bo tam czeka na Ciebie Miłość.

6 stycznia obchodzimy uroczystość Epifanii tzn. Objawienia. Wszyscy znamy ten dzień pod nieco dziecinną nazwa Święto Trzech Króli. Zachęcam byśmy nie zatrzymali się na Królach, ale głębiej wniknęli w te uroczystość. 25 grudnia świętowaliśmy Boże Narodziny, wspominaliśmy pokłon Pasterzy, którzy symbolizują objawienie się Pana narodowi wybranemu. Dzisiaj Bóg objawia się poganom, których symbolizują owi Mędrcy ze Wschodu.

Co to dla mnie znaczy? Może nie czuje się narodem wybranym, może nie czułem się kilka dni temu wezwany orędziem Aniołów, ale dziś już nic nie stoi na przeszkodzie żebym spotkał Wcielone Słowo, gdyż Ono dzisiaj objawia się poganom, wróżbitom, niedowiarkom, łotrom, grzesznikom. Nie bój się dziś wejść do betlejemskiej szopy. Znajdź gwiazdę i biegnij, bo tam czeka na Ciebie Miłość.

Życzę sobie i Wam spotkania z Żywym Bogiem, który nie zraża się naszym pogaństwem, ale każdego dnia rodzi się w naszych sercach.

W moim repertuarze proszę zwrócić szczególną uwagę na proponowane zwrotki, gdyż są one adekwatne z treścią dzisiejszej Liturgii.

Wejście: Mędrcy świata – zwrotka 1, 2, 3

Dialog – Pieśń o Maryi i Mędrcach (Niepojęta Trójco I)

Przygotowanie darów: Dzisiaj w Betlejem – zwrotka 2, 4

Jezusa narodzonego

Komunia:żłobie leży – zwrotki 1, 3, 4, 8

O gwiazdo betlejemska

Bóg się rodzi – zwrotki 1, 3, 4

Zakończenie: Wesołą nowinę – zwrotki 5, 6, 7

Poświęcenie kredy i kadzidła: Mędrcy świata – zwrotka 4

Zobacz także