[Odwołane] Góra św. Anny: #DniCamino 2020 – rekolekcje w klimacie Camino de Santiago

Rekolekcje w duchu „Camino de Santiago” są naturalną kontynuacją regularnych spotkań dla pielgrzymów, odbywających się rokrocznie w różnych częściach Polski. Przez dwa dni, podczas konferencji, modlitwy, ale też ciszy, postaramy się zgłębić największe wartości drogi do Santiago de Compostela.

Rekolekcje mają budować naszą wiedzę o najważniejszej obecnie drodze pielgrzymkowej Europy, ale w odniesieniu do jej sfery duchowej. Organizatorzy stawiają sobie za cel, aby każdy z uczestników znalazł odpowiedź na pytanie: „W jakim celu zostałem powołany do wędrówki?”. Eucharystia, modlitwy, konferencje, ale też spotkania z innymi pielgrzymami, mają przygotować uczestników duchowo do pielgrzymek do grobu Apostoła Jakuba.

– „Przede wszystkim planujemy radosny i wartościowy czas dla nas wszystkich” – mówi Jakub Pigóra z serwisu mypielgrzymi.com, organizator wydarzenia. Podczas spotkania wygospodarujemy czas zarówno na luźne rozmowy o naszych pielgrzymkach do Santiago, spotkania z pielgrzymami z całej Polski, ale przede wszystkim czas na Eucharystię i modlitwę. Odpowiemy sobie na wiele pytań związanych z duchowością na Camino, ale też pytań praktycznych, które pomogą ruszyć na Camino osobom, które dopiero planują swoją wędrówkę.

Opublikowany przez Camino de Santiago – Szlak Świętego Jakuba Czwartek, 4 lipca 2019

Rekolekcje są spotkaniem z praktykami tej drogi. Uczestnicy będą mogli wysłuchać o. Łukasza Miśko OP, wielokrotnego pielgrzyma do Santiago de Compostela, a na co dzień prezesa Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, o. Romana Bieleckiego OP, redaktora naczelnego miesięcznika „W drodze”, który pielgrzymował do Santiago siedemnastokrotnie, ks. Konrada Górala, posługującego polskim pielgrzymom na Camino oraz osoby świeckie z dużym doświadczeniem w pielgrzymowaniu do Composteli. O piękną liturgię i śpiew zadba o. Marcin Dyjak OP wraz ze scholą z DA Dominik z Wrocławia.

Wydarzenie organizowane jest w Domu pielgrzyma przy sanktuarium św. Anny na Górze św. Anny. Ten idealnie skomunikowany ośrodek rekolekcyjny, prowadzony przez ojców franciszkanów znajduje się bezpośrednio na szlaku św. Jakuba Via Regia, biegnącym od granicy ukraińsko-polskiej w Korczowej do granicy polsko-niemieckiej w Zgorzelcu. Ośrodek posiada pełne zaplecze konferencyjne, a bliskość bazyliki św. Anny i piękne tereny wokół klasztoru, sprzyjają zadumie i modlitwie. Na terenie ośrodka do dyspozycji gości są sale konferencyjne, stołówka oferująca pełne wyżywienie, kaplica i pokoje z łazienkami.

Zapisy na rekolekcje są już zamknięte, jednak o zwalniających się miejscach organizatorzy informują poprzez stronę rekolekcji: mypielgrzymi.com/rekolekcje oraz na Facebooku.

Serwis Liturgia.pl jest patronem medialnym rekolekcji.

mw

Zobacz także