Dodatek gregoriański do nieszporów za zmarłych

Ojciec Wojciech Sznyk z Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego przygotował łacińsko-polski dodatek do nieszporów gregoriańskich za zmarłych: do wykorzystania we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych (2 listopada), ale także w doroczne wspomnienie zmarłych braci i sióstr Zakonu Kaznodziejskiego (8 listopada) oraz przy okazji pogrzebów dominikanów i dominikanek.


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także

Dominik Jurczak OP

Dominik Jurczak OP na Liturgia.pl

dominikanin, dyrektor Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego i prezes Fundacji, promotor liturgii w Polskiej Prowincji Dominikanów, członek Międzynarodowej Komisji Liturgicznej Zakonu Kaznodziejskiego oraz Komisji ds. Liturgii i Duszpasterstwa Liturgicznego Archidiecezji Krakowskiej, wicedyrektor "Ecclesia Orans", wykładowca w Papieskim Instytucie Liturgicznym „Anselmianum” oraz na Papieskim Uniwersytecie „Angelicum” w Rzymie, prowadzi zajęcia w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Polskiej Prowincji Dominikanów w Krakowie.