Katecheza 18: Ojcze nasz i embolizm

Dzisiejszy komentarz to interpretacja Modlitwy Pańskiej oraz embolizmu wypowiadanego po niej przez kapłana, dokonana w kontekście Eucharystii. Kapłan, zdanie po zdaniu, komentuje sens słów modlitwy danej nam przez Chrystusa, byśmy przyłączali się do ofiary, jaką składa On przed Bogiem.

O modlitwie „Ojcze nasz” mówi się, iż jest ona „małym kanonem”; niejako powtarza to, co zostało zawarte w modlitwie eucharystycznej, co przybliżała katecheza 17.

Katecheza 18 — Tomasz Grabowski OP

Słowo głosi Tomasz Grabowski OP. Kolejna katecheza będzie poświęcona Znakowi pokoju.

mg; fot. na stronie głównej: Mazur/catholicchurch.org.uk

Nagrania katechez czwartkowych są dostępne także jako podcast. Pozwala to ściągnąć je bezpośrednio i automatycznie do odtwarzacza iTunes (a także Juice, eMusic) lub na urządzenia przenośne (typu iPod, iPhone, tel. komórkowe i inne). Z subskrypcji można skorzystać, odnajdując „Katechezy o Mszy św.” w iTunes Store lub korzystając z tego linku.

Zobacz pozostałe katechezy w tej serii

Zobacz także

Tomasz Grabowski OP

Tomasz Grabowski OP na Liturgia.pl

Od początku zaangażowany w działalność Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, w latach 2005-2010 jego dyrektor, a od przekształcenia w Fundację – prezes w latach 2010-2016. Od września 2016 r. prezes Wydawnictwa Polskiej Prowincji Zakonu Kaznodziejskiego „W drodze” w Poznaniu i stały współpracownik Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.