Katecheza o Wielkim Poście

Podczas piątej katechezy, noszącej tytuł „O Samarytance, ślepcu i Łazarzu” o. Tomasz Grabowski i ks. dk. Krzysztof Porosło mówili o wielkopostnych ewangeliach, odczytywanych podczas skrutyniów.

Pełną treść trzech omawianych perykop można znaleźć w pliku pdf. Zaproszeniem do udziału była jak zwykle zapowiedź wideo – jak niektórzy wiedzą, nagrana w Skawinie koło Krakowa.

Katecheza wpisuje się w serię katechez liturgicznych, zorganizowanych przez Dominikański Ośrodek Liturgiczny przy współpracy środowiska związanego z rekolekcjami Mysterium fascinans, w ramach obchodów Roku Wiary.

Kolejna katecheza będzie przygotowaniem do Triduum Paschalnego, dlatego będzie podzielona na dwa spotkania, które odbędą się 19 i 20 marca 2013 o godzinie 18:00 w klasztorze oo. Dominikanów. Podobnie jak w przypadku wszystkich poprzednich, nagranie będzie można znaleźć zarówno w serwisie Liturgia.pl, jak i w formie podcastów: wideo i audio.

Zobacz także

Ks. Krzysztof Porosło

Ks. Krzysztof Porosło na Liturgia.pl

Ksiądz archidiecezji krakowskiej (święcenia przyjął w 2013 r.). W 2015 r. rozpoczął studia doktoranckie z teologii dogmatycznej na Uniwersytecie Nawarry w Pampelunie (Hiszpania), które ukończył w 2019 r. obroną doktoratu. Od 2019 r. wykłada teologię dogmatyczną na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie. Od września 2020 r. jest diecezjalnym duszpasterzem akademickim przy Kolegiacie św. Anny w Krakowie. Pomysłodawca i współorganizator rekolekcji liturgicznych „Mysterium fascinans”, które odbywają się od 2008 r. Autor lub redaktor 15 książek poświęconych przede wszystkim zagadnieniom liturgicznym.