Kraków: 5 lutego w Sali na Górze katecheza o wspólnocie

W najbliższy czwartek, 5 lutego, w Bazylice Mariackiej pierwsza lutowa katecheza z cyklu „Będziesz człowiekiem. O tym jak widzi cię Bóg”. Tym razem temat „Wspólnota”.

Plakat Sali na Górze

„Trwali oni w nauce Apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach”
(Dz 2,42)

Bóg wezwał nas do życia we wspólnocie. Jesteśmy sobie potrzebni, nie tylko by zaspokoić swoje podstawowe potrzeby, jak głód czy ciepło, ale też by razem się modlić, wymieniać myślami i dzielić wrażeniami. Jednocześnie „gra zespołowa” to również trudność chodzenia na kompromisy i odpowiedzialność za innych. Czy samowystarczalność nie byłaby prostsza?

O życiu wspólnotowym opowie ks. dr hab. Jacek Kempa – prezbiter archidiecezji katowickiej, specjalista w zakresie teologii dogmatycznej, pracujący na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie pełni funkcję prodziekana ds. nauki. Zaangażowany w prace II Synodu Archidiecezji Katowickiej jako Przewodniczący Zespołu Teologicznego.

Organizatorzy zapraszają o 18:30 na Eucharystię, o 19:15 na katechezę i o 20:00 na dyskusję.

Katechezy czwartkowe to cotygodniowe otwarte konferencje organizowane przez grupę Sala na górze w Bazylice Mariackiej. Opierają się na 45-minutowych katechezach specjalistów – osób duchownych i świeckich, które przybliżają temat od strony teologicznej. Następnie w salce prowadzona jest dyskusja, w trakcie której można też zadać dodatkowe pytania do prelegentow. Szczegółowy program katechez jest dostępny na www.salanagorze.pl. Tam też można odsłuchać i/lub pobrać na własny użytek nagrania z minionych spotkań – zarówno najnowszych, jak i trzech poprzednich trzech cykli: „Kościół w 5D”, „Tu się z–wiedza Kościół katolicki” i „A właśnie, że katolicyzm! Od A do Z”. Najbardziej aktualne nagrania będą też retransmitowane na antenie internetowego radia Nowohuckie.pl – w każdy wtorek o godz. 21.15.

as

Potwierdź swoją obecność:
Wydarzenie na Facebook

Zobacz także