Kraków: W sobotę gala Dominikańskiego Festiwalu Filmowego „Slavangard”

Już w najbliższą sobotę 18 maja, o 20.00 w kinie Kijów odbędzie się finał 13. edycji Dominikańskiego Festiwalu Filmowego „Slavangard”, organizowanego przez studentów i absolwentów DDA Beczka. Slavangard ma ogólnopolski zasięg i skierowany jest zarówno do twórców indywidualnych, jak i grup artystycznych czy wspólnotowych.

Podczas gali wyświetlone zostanie 9 filmów, które dostały się do finału konkursu filmowego, a w drugiej części wieczoru ogłoszeni zostaną laureaci. Zostaną również przyznane nagrody w konkursie fotograficznym. Tegoroczną inspiracją festiwalu stał się Zbigniew Herbert, a „Potęga smaku” to hasło przewodnie, które znalazło odzwierciedlenie w pracach konkursowych.

Oprócz gali, podczas festiwalu odbędą się m.in. warsztaty filmowe, panel dyskusyjny prowadzony przez Włodka Markowicza, a także wernisaż zwycięskich prac fotograficznych. Szczegółowe informacje na temat programu festiwalu można znaleźć na stronie www.slavangard.pl oraz na profilu www.facebook.pl/slavangard. Wstęp na wydarzenia jest wolny, natomiast bilety na galę można zakupić w Beczce lub na stronie internetowej kina Kijów.

Organizatorem 13. Dominikańskiego Festiwalu Filmowego Slavangard jest Klasztor Ojców Dominikanów w Krakowie za pośrednictwem Dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego „Beczka” w Krakowie i z pomocą obecnego duszpasterza o. Janusza Pydy OP.

mw

Zobacz także