Krótkie postscriptum nt. Merle Haggarda

Uzupełnienie wpisu poprzedniego. Już po jego zamieszczeniu odkryłem w sieci pożegnalną piosenkę Merle Haggarda, którą ułożył i nagrał w lutym, niecałe dwa miesiące przed śmiercią, gdy był już bardzo chory. Piosenka została upubliczniona 12 maja.

„Kern River Blues” – pożegnanie z krainą młodości i zniszczoną rzeką Kern River, ale trudno nie czytać w tym pożegnania z doczesnym życiem w przeczuciu zbliżającej się śmierci. Merle Haggard śpiewa już słabym głosem, akompaniując na gitarze akustycznej, a na elektrycznej gra jego syn Ben:

W jednym z ostatnich wywiadów Haggard  powiedział, że zostawia sporo piosenek, które ułożył i nagrał, ale nigdy nie upublicznił i decyzję co do ich dalszego losu pozostawia rodzinie. Być może więc usłyszymy jeszcze jego inne nieznane dotąd piosenki.

Rest in peace!


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także

Maciej Zachara MIC

Maciej Zachara MIC na Liturgia.pl

Urodzony w 1966 r. w Warszawie. Marianin. Rocznik święceń 1992. Absolwent Papieskiego Instytutu Liturgicznego na rzymskim "Anselmianum". W latach 2000-2010 wykładał liturgikę w WSD Księży Marianów w Lublinie, gdzie pełnił również posługę ojca duchownego (2005-2017). W latach 2010-2017 wykładał teologię liturgii w Kolegium OO. Dominikanów w Krakowie. Obecnie pracuje duszpastersko w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Bazylianówka w Lublinie. Ponadto jest prezbiterem wspólnoty neokatechumenalnej na lubelskiej Poczekajce, a także odprawia Mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w rektoralnym kościele Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Staszica w Lublinie....