Listopadowa modlitwa za rodziny w Roku św. Józefa

W roku świętego Józefa serwis „Adoptuj kościół w Holandii” i Stowarzyszenie Brandsma zapraszają do modlitwy w intencji rodzin za wstawiennictwem Opiekuna Świętej Rodziny. Organizatorzy akcji zachęcają do codziennego odmawiania prywatnie lub w gronie rodziny Litanii do św. Józefa w następującej intencji: „Za rodziny chrześcijańskie, aby mogły się rozwijać, a ich dzieci mogły bez przeszkód wzrastać w wierze i mądrości”.

Jest to już czwarta edycja listopadowej polsko-holenderskiej akcji modlitewnej. Dwa lata temu modlono się o powołania kapłańskie i zakonne, a ponieważ powołania rodzą się w rodzinie, naturalnym przedłużeniem tamtej modlitwy jest modlitwa za rodziny. W ubiegłym roku okoliczności wymusiły modlitwę o ustanie pandemii koronawirusa, ale teraz, w roku św. Józefa, powrócono do planowanej intencji za rodziny.

Akcja otrzymała błogosławieństwo ordynariusza kaliskiego bp. Damiana Bryla oraz ordynariusza haarlemsko-amsterdamskiego bp. Jana Hendriksa.

Do litanii odmawianej prywatnie można dołączyć nowennę do św. Józefa, różaniec czy inne modlitwy lub np. adorację Najświętszego Sakramentu. Oprócz modlitwy prywatnej, przez cały listopad w różnych miejscach celebrowane będą Msze święte, adoracje Najświętszego Sakramentu i inne nabożeństwa, na których chętni będą się modlić w intencji akcji. W czwartek 4 listopada o 17.30 w bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędą się śpiewane nieszpory eucharystyczne (tzw. nieszpory ludowe).

Msze święte zostaną odprawione: 13 listopada o 12.00 w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu; 19 listopada o 12.00 w bazylice Bożego Ciała w Krakowie przy ołtarzu św. Józefa; oraz 20 listopada o 10.00 w sanktuarium św. Józefa w Krakowie przy ul. Rakowickiej 18 (karmelici bosi), skąd wierni wyruszą po Mszy na pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w krakowskim Podgórzu. Adoracje czy nabożeństwa w podanej intencji odbędą się też w innych miejscach Polski oraz w Holandii. Aktualne informacje i zaproszenia będą się ukazywać na blogu adoptkhol.blogspot.com, a informacje o podjętych inicjatywach można przesyłać na adres kontakt@brandsma.pl.

mw

Zobacz także