Łódź: dzisiaj ruszają warsztaty muzyki liturgicznej „O Crux, Ave, Spes Unica”, zakończą się uroczystą Mszą w niedzielę

Już dzisiaj w klasztorze łódzkich Dominikanów odbędą się Warsztaty Muzyki Liturgicznej pt. „O Crux Ave". Poprowadzą je Urszula Rogala, Piotr Pałka oraz Rafał Maciejewski. Warsztaty zakończą się uroczystą Mszą świętą 20 marca, o godz. 12.00 w parafii Podwyższenia Świętego Krzyża w Łodzi.

Warsztaty skierowane są zarówno do osób prowadzących schole, jak i w nich śpiewających. Będą doskonałą okazją, aby spróbować sił w śpiewie wielogłosowym, doświadczyć piękna tego rodzaju wspólnej modlitwy oraz poznać możliwości własnego głosu.

„O Crux, Ave, Spes Unica” to słowa zaczerpnięte z modlitwy brewiarzowej (“Witaj, Krzyżu, Nasza Jedyna Nadziejo”). Pojawiają się w jednym z hymnów nieszporów okresu Wielkiego Postu i skłaniają do zanurzenia się w tajemnicę Krzyża Pańskiego – jedynego źródła chrześcijańskiej nadziei. Będzie to motyw przewodni repertuaru warsztatowego – pieśni wielkopostnych oraz pasyjnych.

Prowadzącymi Warsztaty są znakomici artyści, specjalizujący się we współczesnej chóralnej muzyce kościelnej. Pod ich kierunkiem uczestnicy pochylą się nad kluczowymi elementami pracy w scholi: emisją głosu, doborem repertuaru i współpracą między prowadzącymi a śpiewającymi.

W niedzielę, 20 marca, o godz. 12.00 w parafii Podwyższenia Świętego Krzyża w Łodzi, przy ul. Sienkiewicza 38, odbędzie się uroczysta Msza Święta kończąca dominikańskie warsztaty muzyki liturgicznej  “O Crux Ave”. Liturgia zostanie ubogacona śpiewem uczestników, którzy przedstawią poznany w czasie warsztatów repertuar pieśni wielkopostnych.

Wydarzenie organizowane jest przez Klasztor oo. Dominikanów oraz Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej.

 

ds

Zobacz także

FreshMail.pl