Łódź: ruszyły zapisy na dominikańskie warsztaty muzyki liturgicznej „O Crux, Ave, Spes Unica”

W dniach 18 - 20 marca w klasztorze łódzkich Dominikanów odbędą się Warsztaty Muzyki Liturgicznej pt. „O Crux Ave". Poprowadzą je Urszula Rogala, Piotr Pałka oraz Rafał Maciejewski.

Warsztaty skierowane są zarówno do osób prowadzących schole, jak i w nich śpiewających. Będą doskonałą okazją, aby spróbować sił w śpiewie wielogłosowym, doświadczyć piękna tego rodzaju wspólnej modlitwy oraz poznać możliwości własnego głosu.

„O Crux, Ave, Spes Unica” to słowa zaczerpnięte z modlitwy brewiarzowej (“Witaj, Krzyżu, Nasza Jedyna Nadziejo”). Pojawiają się w jednym z hymnów nieszporów okresu Wielkiego Postu i skłaniają do zanurzenia się w tajemnicę Krzyża Pańskiego – jedynego źródła chrześcijańskiej nadziei. Będzie to motyw przewodni repertuaru warsztatowego – pieśni wielkopostnych oraz pasyjnych.

Prowadzącymi Warsztaty są znakomici artyści, specjalizujący się we współczesnej chóralnej muzyce kościelnej. Pod ich kierunkiem uczestnicy pochylą się nad kluczowymi elementami pracy w scholi: emisją głosu, doborem repertuaru i współpracą między prowadzącymi a śpiewającymi.

Zwieńczeniem weekendowej pracy będzie niedzielna uroczysta Msza Święta w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Sienkiewicza 38.

Wydarzenie organizowane jest przez Klasztor oo. Dominikanów oraz Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej.

Szczegółowe informacje wraz z formularzem zgłoszeniowym, który pojawi się już w piątek 18 lutego, można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia. [tutaj]

ds

Zobacz także

FreshMail.pl