Majowy numer „W drodze”: Czy chcecie odejść?

Nagłaśniane w ostatnich miesiącach skandale związane z pedofilią wśród duchownych i błędy wizerunkowe biskupów w czasie konferencji prasowej na ten temat sprawiły, że coraz częściej zaangażowani katolicy w Polsce zaczynają pytać, z jakiego powodu mają zostać w takim Kościele. Ojciec Paweł Krupa podaje jeden decydujący argument. Jednocześnie bezlitośnie krytykuje klerykalizm i pruderię w Kościele, które doprowadziły do dzisiejszych dramatów.

Tacy, jak chciał Bóg

Żaden rodzic niepełnosprawnego dziecka nie ucieknie przed pytaniem: Dlaczego to spotkało akurat naszą rodzinę? Odpowiedzi rodzi się wiele, ale żadna nie zadowala. Anna Maliszewska proponuje teologiczną refleksję na temat niepełnosprawności i upośledzenia. Co tak naprawdę decyduje o normalności i pełnosprawności? Kto do kogo powinien się dostosować?

Warto być głodnym

W codziennej gonitwie odwróciliśmy naturalny porządek rzeczy. Nie umiemy odpoczywać, jemy szybko i byle co, noc traktujemy jak dzień. Nic dziwnego, że nasze ciało się buntuje i choruje. A gdyby tak zainspirować się średniowiecznymi sekretami zdrowego odżywiania i ascezy świętej Hildegardy z Bingen? Dietetyk Dorota Łapa przekonuje, że Hildegarda to święta na nasze czasy. Zdradza podstawowe zasady jej medycyny naturalnej – do zastosowania na cito!

Ponadto w majowym numerze miesięcznika „W drodze” zaglądamy do kalendarzy Stefana Szczepłka. Psycholog Monika Zielona-Jenek odpowiada o wychowaniu seksualnym dzieci, zaś Wojciech Surówka OP tłumaczy, czym jest grzech pierworodny.

Miesięcznik jest dostępny w bieżącej sprzedaży w naszym sklepie internetowym.

djo

Zobacz także