Modlitwa o powołania do Zakonu Kaznodziejskiego – posłuchaj

Zapraszamy do modlitwy o powołania do Zakonu Kaznodziejskiego. W dominikańskich klasztorach modlitwa ta najczęściej odmawiana jest po jednej z godzin brewiarzowych (np. w Krakowie po nieszporach, a w Warszawie na Służewie po jutrzni).

Znalezienia melodii i opracowania muzycznego do polskiego tekstu podjął się kantor grekokatolicki – Andrij Szkrabiuk. Nagranie zostało zrealizowane w Bazylice Trójcy Świętej w Krakowie.

Opracowanie muzyczne – Andrij Szkrabiuk
Śpiew: bracia z Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego: Łukasz Miśko OP, Mirosław Pilśniak OP, Wojciech Sznyk OP
Realizacja nagrania: Mateusz Kucharski


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także

Wojciech Sznyk OP

Wojciech Sznyk OP na Liturgia.pl

Dominikanin, absolwent filozofii na Uniwersytecie Łódzkim, teologii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie oraz Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa i Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Przed wstąpieniem do zakonu zaangażowany w Ruch Światło-Życie, odnowę charyzmatyczną, spotkania w duchu Taizé, duszpasterstwo młodzieżowe i akademickie. Prowadził schole liturgiczne, pełnił funkcję kantora oraz brał udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach muzycznych religijnych i świeckich.