moja nowa książka

Kupiłam sobię książkę pod tytułem "Grafika emocjonalna". To monografia znanego polskiego, ale mieszkającego we Francji plakacisty, Michała Batora . W Polsce jest znany z okładek Wydawnictwa Drzewo Babel. Zdumiała mnie ilość fajnych i zaskakujących pomysłów.

Książkę obejrzałam już dokładnie i doszłam do wniosku, że pan Bator osiągnął sukces posługując się wciąż niemal jednym i tym samym schematem projektowania. To mnie zasmuciło, ale każdy z nas jest inny i ma prawo do własnej drogi. I nawet nie o jakiś podziw jego sukcesu mi chodziło kupując tę publikację, ale o skromny cytat na czwartej stronie okładki autorstwa Joana Miro: "Dzieła należy obmyślać z ogniem w duszy, ale tworzyć z klinicznym chłodem". Zastanowiło mnie to. Nie wiem, czy się z tym zgadzam. Na razie obmyślam z ogniem…


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także

Joanna Jarco

Joanna Jarco na Liturgia.pl

Projektant graficzny, ceramik, śpiewak. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa w Warszawie. Ukończyła też studia podyplomowe w Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. J. Tischnera na wydziale Życie i myśl Jana Pawła II. Wychowała się i mieszka w Podkowie Leśnej. Jest autorką szeregu projektów graficznych stworzonych dla Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, m.in.: Jezu, śliczny kwiecie, Pieśń o nadziei, Przez Twe święte Zmartwychwstanie, Duszo Chrystusowa.