o. Cassian Folsom OSB – wykład nt. Summorum Pontificum

Chciałem podać link do interesującego wykładu o. Cassiana Folsoma OSB (przeor wspólnoty benedyktyńskiej w Nursji) pt. "Summorum Pontificum a prawo liturgiczne", wygłoszonego 13 grudnia 2013 r. w londyńskim Brompton Oratory. Wykład w języku angielskim. 

Tutaj obszerny konspekt wykładu (w drugiej części więcej niż konspekt, prawie tekst in extenso):

http://osbnorcia.org/zasoby/uploads/files/ilustracje/2014/01/Summorum-Pontificum-and-Liturgical-Law.pdf

(ech, łza się w oku kręci, przypominam sobie „dawne dobre czasy” z Sant’Anselmo – lata 1994-1996 – i konspekty które o. Cassian dawał nam ze swoich wykładów…)

a tu nagranie wykładu:

http://osbnorcia.org/2014/01/04/liturgicallaw


Wpisy blogowe i komentarze użytkowników wyrażają osobiste poglądy autorów. Ich opinii nie należy utożsamiać z poglądami redakcji serwisu Liturgia.pl ani Wydawcy serwisu, Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Zobacz także

Maciej Zachara MIC

Maciej Zachara MIC na Liturgia.pl

Urodzony w 1966 r. w Warszawie. Marianin. Rocznik święceń 1992. Absolwent Papieskiego Instytutu Liturgicznego na rzymskim "Anselmianum". W latach 2000-2010 wykładał liturgikę w WSD Księży Marianów w Lublinie, gdzie pełnił również posługę ojca duchownego (2005-2017). W latach 2010-2017 wykładał teologię liturgii w Kolegium OO. Dominikanów w Krakowie. Obecnie pracuje duszpastersko w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Bazylianówka w Lublinie. Ponadto jest prezbiterem wspólnoty neokatechumenalnej na lubelskiej Poczekajce, a także odprawia Mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w rektoralnym kościele Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Staszica w Lublinie....