O. Jacques Philippe wygłosi rekolekcje „8 sposobów na szczęście”

„8 sposobów na znalezienie szczęścia” (oryg. „Le bonheur où on ne l`attend pas”) to rozważania o ośmiu błogosławieństwach z piątego rozdziału Ewangelii według św. Mateusza. Jest to trzecia książka duszpasterza Wspólnoty Błogosławieństw, która ukaże się nakładem Wydawnictwa W drodze. Wydaniu książki będą towarzyszyły rekolekcje, które o. Philippe wygłosi we wrześniu w dominikańskich klasztorach w Krakowie, Warszawie (Służew) i Poznaniu.

Refleksja nad ośmiorgiem błogosławieństw staje się okazją, by wskazać nam jedyną drogę do królestwa niebieskiego. Jaka to droga? Z pewnością mało atrakcyjna we współczesnym świecie. Trzeba stać się ubogim, zasmuconym, cichym, złaknionym i spragnionym sprawiedliwości, miłosiernym, czystego serca, wprowadzającym pokój, prześladowanym dla sprawiedliwości. Analizowany fragment piątego rozdziału Ewangelii według św. Mateusza, rozpoczynający Jezusowe Kazanie na górze, nie jest anachronicznym kodeksem zasad postępowania i obowiązków, ale wciąż aktualną obietnicą wewnętrznej przemiany. Trzeba żyć prawdą błogosławieństw na co dzień, wpisując je w kontekst współczesny – przekonuje autor – by z pomocą Bożego miłosierdzia zasłużyć na pełnię szczęścia każdego chrześcijanina: życie wieczne. Premiera planowana jest na piątek 3 sierpnia 2018 r.

Jacques Philippe (ur. 1947) w 1976 r. wstąpił do Wspólnoty Błogosławieństw, aktywnie angażującej się w służbę ubogim i głoszenie Ewangelii. Od 1985 r., po przyjęciu święceń kapłańskich, odpowiedzialny jest we Wspólnocie za duchowe kierownictwo, kształtując formacyjnie księży i seminarzystów. Od wielu lat podróżuje po świecie ze swoimi rekolekcjami, jest także autorem książek z dziedziny duchowości, przetłumaczonych na ponad dwadzieścia języków i sprzedanych w ponad milionie egzemplarzy.

mw

Zobacz także