O serwisie


Liturgia.pl: ponieważ każdy potrzebuje przewodnika

Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny wykorzystuje internet jako medium najłatwiej dostępne i egalitarne. Za pomocą współczesnej technologii przybliżamy internautom katolicką teologię i kulturę. Codziennie stwarzamy możliwość odnalezienia pełniejszego sensu uczestnictwa w Świętych Obrzędach. Dlatego od 2008 roku prowadzimy serwis Liturgia.pl, który w 2016 roku został poddany gruntownej przebudowie. Wynikała ona z potrzeby sformułowania misji portalu na nowo. Zależy nam, by Liturgia.pl była platformą tworzoną wspólnie przez osoby, którym zależy na kształcie liturgii. Przyświeca nam cel budowania otwartej platformy, która będzie pomagać w pogłębianiu i umacnianiu chrześcijańskiej i katolickiej tożsamości internautów. Do jej współtworzenia zapraszamy autorów z całego świata.

Chcemy, by serwis stał się przewodnikiem. To słowo ma trzy znaczenia, które odniesione do Liturgia.pl dają wyobrażenie o tym, czym jest i ma być nasz portal.

Po pierwsze, podobnie do wydrukowanego przewodnika serwis jest zbiorem informacji i pomocy, które pozwolą dostrzec, zrozumieć i uczestniczyć w liturgii.

Po drugie, podobnie jak przewodnik elektryczny, portal służy wymianie myśli i dzieleniu się nimi, łączy ze sobą odległe zakątki świata i przewodzi pomiędzy nimi myśl wartą poznania.

Po trzecie, jest jak towarzysz w codziennym pokonywaniu drogi do sedna tajemnic wiary. Idzie o krok do przodu, wskazuje kierunek, pomaga w trudnych momentach nie stracić równowagi i pokonać przeszkody.

Na stronach Liturgia.pl już teraz znajdują się m.in. artykuły wybitnych liturgistów i teologów, wywiady ze śpiewakami i kompozytorami tworzącymi muzykę liturgiczną, recenzje książek i czasopism poświęconych liturgii oraz płyt z muzyką liturgiczną, komentarze do czytań mszalnych, tekstów liturgii godzin i formularzy mszalnych. Część materiałów dostępna jest w formie multimedialnej jako audio i wideo. Liturgia.pl zawiera w sumie kilkanaście tysięcy artykułów, których zbiór wciąż się powiększa. Grono autorów i czytelników pracuje nad jego stałym rozwojem i aktualnością. Serwis to przede wszystkim forum wymiany informacji, opinii i komentarzy. Czytelnicy są informowani o nowych treściach dzięki cotygodniowemu newsletterowi serwisu. Dołącz do rozproszonej po świecie redakcji serwisu!

FreshMail.pl