Piesza Pielgrzymka Dominikańska powraca po pandemicznej przerwie

Z radością informujemy, że w dniach 3-9 sierpnia odbędzie się dominikańska pielgrzymka na Jasną Górę – czytamy na stronie internetowej polskich dominikanów. Oznacza to, że po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19, powraca ciesząca się dużą popularnością Pielgrzymka Dominikańska.

Fot. Maciej Maziarka

– Drodzy Pielgrzymi! Mamy dla Was dobrą wiadomość – XXXI Piesza Pielgrzymka Dominikańska wyruszy w tym roku po raz kolejny na Jasną Górę! Wspólnie wracamy po pandemicznej przerwie na pielgrzymkowy szlak do Maryi – informują polscy dominikanie w swoim komunikacie.

Ojcowie podziękowali także wszystkim tym, którzy przez ostatnie dwa lata zanosili nasze intencje przed oblicze Pani Jasnogórskiej i zapewnili ciągłość pielgrzymowania całej naszej Dominikańskiej Rodziny, a także wyrazili radość z faktu, że w tym roku pielgrzymować bedą mogli zarówno zakonnicy, jak i wierni.

– Każda pielgrzymka to droga do celu, to trud podejmowany wspólnie, by dojść tam, gdzie tyle innych szlaków znajduje swój kres i upragnioną przystań. To doświadczenie wspólnoty i samotności, składane w darze u stóp oczekującej nas Matki – podkreślają bracia.

Dominikanie zauważają także, że charyzmat dominikańskiego pielgrzymowania ma w sobie coś niepowtarzalnego. To owo „coś”, co głęboko zakorzenione w modlitwie świętego Dominika, zostało ocalone aż po dzień dzisiejszy, niosąc nadzieję i wiarę w jutro. To doświadczenie radosnego spotkania z Bogiem, kontemplacji Jego Słów oraz pragnienie dzielenia się tym ze wszystkimi i na wszelkie możliwe sposoby.

– Nasze pielgrzymowanie rozpoczniemy 3 sierpnia w krakowskiej bazylice św. Trójcy. Na Jasną Górę dotrzemy 9 sierpnia. Już teraz wszystkich Was serdecznie zapraszamy! – zachęcają dominikanie.

Zobacz także

FreshMail.pl