Poznań: Targi Sakralia 2018 – zapraszamy na stoisko nr 17

Na zwiedzających Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów SAKRALIA 2018 w Poznań, 13-14 kwietnia 2018, czeka niespodzianka. Każdy uczestnik targów będzie miał szansę wygrać bilet na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Wstęp na targi SAKRALIA jest bezpłatny.

Organizatorem konkursu i fundatorem nagrody jest wystawca targów Sakralia – Biuro Pielgrzymkowo–Turystyczne ARCUS. Szczegółowe informacje na temat konkursu i losowania będzie można uzyskać podczas targów na stoisku biura. Pielgrzymka, na która bilet będzie można wygrać, odbędzie się w terminie 14-21.10.2018.

SAKRALIA w nowej formule

Targi SAKRALIA odbędą się w Poznaniu już po raz ósmy. To największe wydarzenie targowe o tej tematyce w Polsce północnej i zachodniej wzbogaci się w tym roku o ważny element duchowy. Po raz pierwszy towarzyszyć będzie im I Kongres Parafialnych Rad Duszpasterskich. Organizatorem kongresu jest poznańska Kuria Metropolitalna. Będzie to wydarzenie duszpasterskie, które wpisuje się w przeżywanie przez Archidiecezję Poznańską Jubileuszu 1050-lecia pierwszego na ziemiach polskich biskupstwa powstałego w Poznaniu. Na kongres zostaną zaproszeni przedstawiciele Parafialnych Rad Duszpasterskich z każdej parafii Archidiecezji Poznańskiej. W wydarzeniu weźmie udział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański, ksiądz arcybiskup Stanisław Gądecki oraz poznańscy biskupi pomocniczy. Prelekcje w czasie kongresu wygłoszą znawcy tematyki duszpasterstwa zwyczajnego i specjalistycznego. Oprócz kongresu program targów wzbogaci także konferencja szkoleniowa dla katechetów organizowana przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu pod hasłem „Jak wychowywać dzisiaj? Koncepcje wychowania”.

Zakupy z rabatem

Uczestnicy kongresu i targów będą mieli okazję zapoznać się z kompleksową ofertą produktów i usług dla parafii, zakonów i instytucji działających na rzecz Kościoła. Wielu wystawców oferuje specjalne targowe rabaty a większość produktów będzie można zakupić na miejscu. Uczestniczące w targach firmy zaprezentują m.in.: odzież dla księży (birety, kożuchy, kamizelki), szaty, stroje i przedmioty liturgiczne, pomoce dydaktyczne dla katechetów, dewocjonalia, wydawnictwa religijne, sztukę sakralną (ikony, rzeźby, witraże), komunikanty i hostie, wino mszalne, świece, kadzidła, oprogramowanie do obsługi kancelarii parafialnych i cmentarzy, wyposażenie kościołów oraz biur, kancelarii i archiwów parafialnych, dzwony, zegary, kuranty, nagłośnienie i multimedia dla obiektów sakralnych, instalacje grzewcze dla kościołów, osuszanie budynków oraz szeroką ofertę pielgrzymek do sanktuariów w Polsce i za granicą.

Patroni honorowi

Patronat honorowy nad targami SAKRALIA 2018 sprawują: prymas Polski, metropolita gnieźnieński, arcybiskup Wojciech Polak, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański, arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita szczecińsko-kamieński arcybiskup Andrzej Dzięga, przewodniczący Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego biskup Michał Janocha, biskup włocławski Wiesław Mering oraz prawosławny metropolita łódzki i poznański, arcybiskup Szymon. Serwis Liturgia.pl jest patronem medialnym targów.

Zapraszamy na stoisko nr 17

Serwis Liturgia.pl jest patronem medialnym targów. Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko nr 17 w pawilonie 7 podczas całych targów Sakralia. Będzie można na nim zapoznać się m.in. z aktualnymi propozycjami Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny i Wydawnictwa W drodze oraz zakupić najciekawsze publikacje w promocyjnych cenach.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu można znaleźć na stronie www.targisakralia.pl.

Zobacz także