Śpiewana Kompleta na Wielki Post

Na Wielki Post, czas duchowego oczyszczania się i nawrócenia, zapraszamy do codziennej Komplety, czyli Modlitwy na zakończenie dnia. Wykorzystane melodie oparte są o śpiewy gregoriańskie z tradycji dominikańskiej.

O północy Paweł i Sylas modlili się, śpiewając hymny Bogu. A więźniowie im się przysłuchiwali. Nagle powstało silne trzęsienie ziemi, tak że zachwiały się fundamenty więzienia. Natychmiast otwarły się wszystkie drzwi i ze wszystkich opadły kajdany (Dz 16, 25-26).

Inicjatorem nagrania jest o. Wojciech Sznyk z Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego. Nagranie przygotowane dla serwisu Liturgia.pl, zostało sfinansowane ze środków pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

Pobierz powyższe nagranie jako plik audio

 

Kompleta jest dostępna także jako podcast m.in. na iTunes, Google, Spotify:

Posłuchaj w Apple iTunes Posłuchaj w Google Podcasts Posłuchaj na Spotify

Kompleta na Wielki Post
Śpiew: o. Wojciech Sznyk OP, Mateusz Kucharski
Przygotowanie materiału: o. Wojciech Sznyk OP
Realizacja nagrania: Mateusz Kucharski

Kompleta na Oktawę Wielkanocy
Śpiew: o. Łukasz Miśko OP, o. Dominik Jurczak OP, o. Mirosław Pilśniak OP, o. Wojciech Sznyk OP

Polecamy także nową płytę Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego z pieśniami na Wielki Post i Wielkanoc w języku angielskim, dostępną na Spotify i innych platformach:

Pobierz z iTunes Posłuchaj w Apple Music Pobierz z Google Play Download from Amazon Music
Posłuchaj na Spotify  Pobierz z Bandcamp

Zobacz także

Wojciech Sznyk OP

Wojciech Sznyk OP na Liturgia.pl

Dominikanin, absolwent filozofii na Uniwersytecie Łódzkim, teologii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie oraz Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa i Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Przed wstąpieniem do zakonu zaangażowany w Ruch Światło-Życie, odnowę charyzmatyczną, spotkania w duchu Taizé, duszpasterstwo młodzieżowe i akademickie. Prowadził schole liturgiczne, pełnił funkcję kantora oraz brał udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach muzycznych religijnych i świeckich.