Śpiewana modlitwa do Chrystusa ukrzyżowanego
Udostępniamy nagranie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego na podstawie muzyki: Ton 8. Melos pustyni Zosimowej w harmonizacji archimandryty Matfieja (Mormyla). Adaptacja muzyki do polskiego tekstu modlitwy: Andrij Szkrabiuk, śpiew: Bractwo śpiewacze San Clemente.
Za odmówienie w każdy piątek Wielkiego Postu po Komunii św. i przed obrazem Chrystusa ukrzyżowanego modlitwy „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu…”, można, pod zwykłymi warunkami, uzyskać odpust zupełny. (por. Enchiridion indulgentiarum, Aliae concessiones 8 §1 2º).
Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu, upadam na kolana przed Twoim obliczem i z największą gorliwością ducha proszę Cię i błagam, abyś wszczepił w moje serce najżywsze uczucia wiary, nadziei i miłości oraz prawdziwą skruchę za moje grzechy i silną wolę poprawy.
Oto z sercem przepełnionym wielkim uczuciem i z boleścią oglądam w duchu Twoje pięć ran i myślą się w nich zatapiam, pamiętając o tym, dobry Jezu, co już prorok Dawid włożył w Twoje usta: „Przebodli ręce moje i nogi, policzyli wszystkie kości moje” (Ps 22, 17).
Powyżej udostępniamy także zapis nutowy modlitwy na chór mieszany, a poniżej – na chór męski:
Bractwo San Clemente to męska grupa wokalna działająca od 2015 roku przy klasztorze oo. Dominikanów w Krakowie. Członków bractwa łączy wspólna pasja, jaką jest śpiew, modlitwa, odkrywanie i przywracanie skarbów muzyki dawnej oraz tradycyjnej do ich właściwej przestrzeni: liturgii, nabożeństw, nabożnych spotkań śpiewaczych. Przez muzykę pragną wysławiać Boga i pomagać innym w przeżywaniu piękna liturgii.
Dostarczamy wartościowe treści?
Zobacz także
-
Biblijna Droga Krzyżowa: Sąd u Piłata
Ja jednakże chciałbym odezwać się do Najwyższego i radbym się z Bogiem rozprawić (...). Ileż... więcej
-
Nowe zalecania Watykanu na liturgię Wielkiego Tygodnia 2021
Kongregacja ds. Kultu bożego i dyscypliny sakramentów w związku z trwającą już drugi rok pandemią, w... więcej
-
Biblijna Droga Krzyżowa: Złożenie ciała Jezusa do...
Drzewo ma jeszcze nadzieję, bo ścięte, na nowo wyrasta, świeży pęd nie obumrze. Choć bowiem... więcej
Wojciech Sznyk OP
Dominikanin, absolwent filozofii na Uniwersytecie Łódzkim, teologii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie oraz Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa i Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Przed wstąpieniem do zakonu zaangażowany w Ruch Światło-Życie, odnowę charyzmatyczną, spotkania w duchu Taizé, duszpasterstwo młodzieżowe i akademickie. Prowadził schole liturgiczne, pełnił funkcję kantora oraz brał udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach muzycznych religijnych i świeckich.