Strzelce Krajeńskie: Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne „Missa Mea Sacra” w marcu

W weekend od 2 do 4 marca 2018 roku w Strzelcach Krajeńskich odbędą się III Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne „Missa Mea Sacra”. W tym czasie uczestnicy będą  pracować nad sposobem wykonywania pieśni liturgicznych, tak by pomagał uwielbić Boga w czasie przeżywania Eucharystii.

Podobnie jak w poprzednich edycjach warsztaty poprowadzą wyśmienici muzycy, dyrygenci, kompozytorzy: Paweł Bębenek, Piotr Pałka, Jakub Tomalak, Hubert Kowalski. Natomiast ks. Grzegorz Mączka zatroszczy się o wzrost duchowy podczas naszych warsztatów. Czas warsztatów zakończy się wspólną Mszą św. w niedzielę 4 marca o godzinie 12:00 w kościele Matki Bożej Różańcowej oraz koncertem pieśni pasyjnych, który pomoże jeszcze głębiej przeżyć czas Wielkiego Postu.

„Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne to czas ciężkiej pracy, wymiany doświadczeń związanych z prowadzeniem chórów, posługą na parafiach, występami solowymi, ale przede wszystkim to czas, w którym można na nowo przylgnąć do Chrystusa Eucharystycznego” – mówi Marta Popowczak, odpowiedzialna za organizację wydarzenia.

Warsztaty skierowane są do osób śpiewających indywidualnie, chórów miejskich i parafialnych, księży, kleryków, sióstr zakonnych, scholi i chórów młodzieżowych, studenckich i parafialnych oraz instrumentalistów.

Zgłoszenia na warsztaty należy przesyłać mailem, podając imię i nazwisko, miejscowość, głos (sopran, alt, tenor, bas) i ewentualnie instrument (skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, obój, klarnet, fagot, waltornia, trąbka, harfa). Osobom zainteresowanym organizatorzy zapewniają nocleg u rodzin. Koszt udziału wynosi: 50 zł, termin składania zgłoszeń mija 19.02.2018.

Zobacz także