Tarnów: Charytatywny Koncert Kolędników Misyjnych już 28. grudnia

Już 28 grudnia o godzinie 19:00 w Oratorium przy kościele św. Krzyża i św. Filipa Neri w Tarnowie odbędzie się Charytatywny Koncert Kolędników Misyjnych. W repertuarze znajdą się m. in. najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy oraz świąteczne utwory w aranżacjach młodego muzyka, Jakuba Kiełbasy. Podczas wydarzenia odbędzie się wirtualna zbiórka na tegoroczny cel kolędników misyjnych. Koncert będzie można zobaczyć na kanale telewizji Synaj.tv.

– Pandemia spowodowała, że wiele wydarzeń kulturalnych, charytatywnych czy muzycznych zawieszono lub odwołano. (…) Również kolęda misyjna w zeszłym roku nie odbywała się podobnie jak zwykle. Zdając sobie sprawę z tego, że pomoc nadal jest potrzebna chcielibyśmy móc ją zorganizować, dając w zamian to co kochamy robić najbardziej – muzykować – podkreślają organizatorzy.

– Wydarzenie otworzy scenka kolędników misyjnych, która będzie nawiązywać do tematu i celu koncertu oraz zachęcać do zorganizowanej zbiórki – dodają gospodarze koncertu. Bardzo chcielibyśmy umilić czas jak największej liczbie osób oraz materialnie wspomóc dzieło kolędników misyjnych. W celu dotarcia do jak największej liczby osób, zważając na obostrzenia związane z pandemią, planujemy transmisję na żywo trwającą około półtorej godziny.

Organizatorami koncertu są Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej oraz KCEM KANA. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Biskup Diecezji Tarnowskiej Andrzej Jeż. Partnerem medialnym koncertu jest Diecezjalna Telewizja Synaj.tv.

ds

Zobacz także