Polskie propria – IV niedziela Wielkiego Postu roku C 26 lutego 2016 Pełniąc posługę kantora w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, na zamówienie proboszcza ks. Pawła Gwiazdy przygotowałem transkrypcję Introitów i Alleluia na wszystkie niedziele i święta Roku Liturgicznego z rękopisu Einsiedeln 121 (z lat 960-970) do notacji kwadratowej, w podwójnej wersji językowej – łacińskiej i polskiej.
Jutro Niedziela: III niedziela Wielkiego Postu roku C 26 lutego 2016 Nawracać się to codziennie, małymi krokami iść za Bogiem. Każdego dnia pojawia się nowa szansa i należy być bardzo uważnym, by jej nie przegapić. Mojżesz zobaczył swoją i wykorzystał: „Podejdę, żeby się przyjrzeć temu niezwykłemu zjawisku”. Dzięki temu poznał Pana. Sam Bóg przedstawił mu się po Imieniu (pierwsze czytanie).
Kraków: Rekolekcje wielkopostne z rytem dominikańskim 24 lutego 2016 Rekolekcje wielkopostne pod tytułem „Trójca Święta – bliska Tajemnica”, w dniach 9-11 marca 2016 wygłosi w Krakowie o. Wojciech Gołaski, dominikanin z Sanktuarium Matki Bożej Niezawodnej Nadziei na Jamnej.
Polskie propria – III niedziela Wielkiego Postu roku C 23 lutego 2016 Pełniąc posługę kantora w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, na zamówienie proboszcza ks. Pawła Gwiazdy przygotowałem transkrypcję Introitów i Alleluia na wszystkie niedziele i święta Roku Liturgicznego z rękopisu Einsiedeln 121 (z lat 960-970) do notacji kwadratowej, w podwójnej wersji językowej – łacińskiej i polskiej.
Jutro Niedziela: II niedziela Wielkiego Postu roku C 19 lutego 2016 Przedmiotem umowy Pana Boga z Abrahamem jest: kraj na własność. Czas trwania umowy: na wieki. Warunki bardzo klarowne: do realizacji umowy potrzebna jest wiara i wierność Panu Bogu. Niewierność ściągnie śmierć, jak w przypadku martwych zwierząt ofiarnych (pierwsze czytanie).
Jutro Niedziela: I niedziela Wielkiego Postu roku C 15 lutego 2016 Mały podręcznik walki duchowej: jak Jezus odpowiada na kuszenie diabła? Po pierwsze nie daje się wciągnąć w dialog. Jego odpowiedzi są krótkie, kategoryczne, nie mają nic z pogawędki, którą w raju ucięli sobie ze Złym pierwsi rodzice.
Polskie propria – II niedziela Wielkiego Postu 8 lutego 2016 Pełniąc posługę kantora w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, na zamówienie proboszcza ks. Pawła Gwiazdy przygotowałem transkrypcję Introitów i Alleluia na wszystkie niedziele i święta Roku Liturgicznego z rękopisu Einsiedeln 121 (z lat 960-970) do notacji kwadratowej, w podwójnej wersji językowej – łacińskiej i polskiej.
Polskie propria – I niedziela Wielkiego Postu 1 lutego 2016 Pełniąc posługę kantora w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, na zamówienie proboszcza ks. Pawła Gwiazdy przygotowałem transkrypcję Introitów i Alleluia na wszystkie niedziele i święta Roku Liturgicznego z rękopisu Einsiedeln 121 (z lat 960-970) do notacji kwadratowej, w podwójnej wersji językowej – łacińskiej i polskiej.
Sakramentarz tyniecki (6): od Środy Popielcowej do Wigilii Paschalnej 14 października 2015 W kolejnym wpisie na temat treści Sakramentarza tynieckiego omawiam materiał ze stron 87-145 księgi, obejmujący teksty liturgiczne od Środy Popielcowej do Wigilii Paschalnej włącznie.
Kraków: Rekolekcje ostatniej szansy z Księgą Lamentacji (z transmisją w internecie) 27 marca 2015 Rekolekcje ostatniej szansy „Dni nasze zamień na dawne” w dniach 30 marca – 1 kwietnia w krakowskiej Bazylice oo. Dominikanów wygłoszą Tomasz Grabowski OP i ks. Krzysztof Porosło. Każdego dnia przewidziana jest Msza św. o godz. 19:30, po której rekolekcjoniści wygłoszą katechezę – transmitowaną także w internecie.
Propozycje duchowych przewodników na Wielki Post 24 lutego 2015 Sklep Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego przygotował zestaw czterech publikacji książkowych dla tych, którzy chcą owocnie przygotować się do Paschy. Wszystkie książki dostępne są zarówno w sklepie internetowym naszego serwisu, na sklep.liturgia.pl, jak i na Stolarskiej 12 w Krakowie. ...
Warszawa: Ormianie u Kamedułów – muzyka na Wielki Post 2 kwietnia 2014 Chór liturgiczny Saghmos Katedry Ormiańskiej z Lwowa zaprezentuje w czwartek, 10 kwietnia 2014 r. o godz. 18:00 w Warszawie Ormiańską muzykę na Wielki Post. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Schola Gregoriana Silesiensis.