Transmisja ślubów wieczystych dominikanów w Niedzielę Miłosierdzia Bożego

Dominikanie zapraszają do uczestnictwa w transmisji Mszy świętej z Bazyliki Świętej Trójcy w Krakowie w niedzielę 19 kwietnia o godz. 10:30, podczas której ośmiu braci ma złożyć śluby wieczyste w Zakonie Kaznodziejskim.

Zwyczajem polskiej prowincji zakonu stało się, że w święto Miłosierdzia Bożego bracia proszą Boga i wspólnotę o miłosierdzie, aby to życie, na które ostatecznie się decydują, przeżyli najlepiej, jak potrafią.

– „Również Was prosimy o miłosierdzie i modlitwę za nas do Boga, abyśmy to nasze życie przeżyli, jak najbardziej upodabniając się do Chrystusa i żeby to miłosierdzie, którego doświadczamy i będziemy doświadczać, uczyło nas być miłosiernymi” – piszą bracia w zaproszeniu.

Transmisja będzie dostępna na kanale YouTube krakowskiego Klasztoru oo. Dominikanów, gdzie odbędzie się uroczystość.

https://www.youtube.com/watch?v=YB5EgX24WE8

Dostępna jest także książeczka z tekstami liturgii – pieśniami, czytaniami itp., które możecie śledzić podczas transmisji:

Można pobrać także książeczkę w wersji do wydruku:

– „Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszelkie dobro, jakie od Was kiedykolwiek otrzymaliśmy i naprawdę bardzo za Wami tęsknimy. Mamy nadzieję, że jak najszybciej spotkamy się znowu w naszej bazylice nie tylko duchem i transmisją, by wspólnie celebrować Eucharystię” – zapraszają bracia.

mw

Zobacz także